Kultúra

Rómsky talent v Mestskom kultúrnom stredisku

K tradičným podujatiam, ktoré Centrum voľného času v Dobšinej organizuje v mesiaci november patrí súťaž v speve rómskych piesní s názvom Rómsky talent. Je určený pre žiakov a študentov škôl a školských zariadení nášho mesta. Tento, už 4. ročník, sa konal 24.11.2015 v priestoroch Mestského kultúrneho strediska. Súťaže sa zúčastnilo 25 súťažiacich, ktorí sa predviedli vo všetkých speváckych a hudobných kategóriách. O svoje víťazstvá súperili účinkujúci zo základnej školy, stredného odborného učilišťa a detského domova. Novinkou podujatia a príjemným spestrením bolo vystúpenie rómske skupiny Duo z Dobšinej, ktorá publikum nielen pobavila, ale niektorých aj vyburcovala k tancu. Porota v zložení p. A. Macková, p. M. Garanová Krišťáková a p. J. Červenák vybrala a ocenila týchto súťažiacich: I. kategória: 6 – 9  roční –  J. Bartko ZŠ ( cena za účasť),  II. kategória: 10 – 15 roční – 1. miesto A. Gonová – ZŠ, 2. miesto P. Lakatošová – ZŠ,3. miesto P. Lakatoš – ZŠ, III. kategória: 16 – 20 roční –  1. miesto A. Kotlár – ZŠ, 2. miesto S. Dongoóvá – Detský domov, 3. miesto – B. Červenák – SOU, IV. kategória: Duetá – 1. miesto P. Lakatoš a A. Kotlár – ZŠ, 2. miesto V. Gonová a S. Kuruová – Detský domov, 3. miesto T. Kašparová a S. Gonová – ZŠ, V. kategória: Hudobný nástroj – D. Gono – ZŠ ( cena za účasť). Súťažiaci boli odmenení diplomom a vecnými cenami. Naše poďakovanie patrí pedagógom, ktorí žiakov pripravovali, nášmu dlhoročnému DJ p. J. Korintušovi, ako aj všetkým, ktorí sa podujatia zúčastnili.

Mgr. S. Tešlárová