Rekonštrukcia oplotenia zlepšila dojem z najfrekventovanejšej ulice

Dojem z hlavnej ulice v Dobšinej už dlhší čas znepríjemňoval drevený plot, ktorý ohrádzal miestnu materskú školu. Oplotenie roky nelahodilo očiam občanov a návštevníkov mesta, no aj napriek značnému opotrebeniu stále plnil  aj informačnú úlohu, keďže na ňom boli inštalované  vitríny, ktoré využívali miestne organizácie na propagáciu svojej činnosti. Na podnet riaditeľky Materskej školy na ulici SNP sa pohli veci k lepšiemu. „Máme vynovenú, peknú budovu a tomuto stavu sme chceli prispôsobiť aj okolie. Prvým krokom bola výmena brány, ktorú nám sponzorsky poskytla firma Kovostroj  s.r.o., následne sme chceli zrekonštruovať oplotenie, no bez pomoci by to nebolo možné.“  Uviedla Mária Gazdíková.

Po prerokovaní s primátorom sa oplotenia ujal Podnik služieb mesta Dobšiná s.r.o., ktorý prevádza jeho kompletnú rekonštrukciu. V prvej fáze opráv boli odstránené staré drevené dosky, ktoré boli na mnohých miestach deravé. Tie boli nahradené novými a na rad prišli aj nové informačné vitríny. Podľa vyjadrenia Podniku služieb budú práce pokračovať a v najbližšom období sa zamerajú na murovanú, spodnú časť oplotenia, čím sa rekonštrukcia úplne zavŕši. Podľa mnohých obyvateľov tento krok mesta zlepšil celkový dojem z najfrekventovanejšej ulice v Dobšinej.

-JK-