Šport

Prvé bežecké stopy v Dobšinskej Ľadovej Jaskyni sú už pripravené

 

Dňa 25. decembra 2018 spoločnosť Mestské lesy Dobšiná začala s testovacou prípravou bežeckých tratí v areáli lyžiarskeho strediska Ľadová.  Pomocou novo zakúpeného zariadenia sme začali  postupnú prípravu tratí podľa schváleného projektu. V rámci snehových možností sme už pripravili trate pre klasiku aj korčuľovanie. Nie všetky úseky sú pokryté dostatočnou výškou snehovej pokrývky, ale aj napriek tomu stojí za to využiť už tieto sviatočné dni na trochu rekreačného športu.

Pozývame vás do Ľadovej, aby ste mali možnosť  sa zoznámiť pred oficiálnym otvorením  s niekoľkými okruhmi,  ktoré sme pre vás pripravili. Oficiálne otvorenie sa pripravuje na začiatok januára. Určite budete dopredu upovedomení o konkrétnom termíne.

Práce vykonávame v rámci svojho voľna a postupne sa budeme snažiť pre vás vyrábať stopy a trate atraktívne a bezpečné. Možno to nebude hneď, ale verím že v krátkom čase si  bežci z Dobšinej a okolia obľúbia tento areál a my pre to urobíme maximum.

Marcel Kollárik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »