Prvá sezóna v Slovenskom pohári DownHill

Koniec  starého a začiatok nového roka, je čas bilancovania prvej sezóny Richarda Václavíka (na fotografii) v Slovenskom pohári  DownHill (SPDH) za rok 2011. Richard sa zúčastnil šiestich pretekov SP zo  siedmych v  Polomke, Jasnej, Bachledovej Doline, Krompachoch – Plejsoch, Malej Lučivnej na Orave, Malinom Brde v Ružomberku a jedného preteku Moravsko-slovenského DH CUP na Donovaloch.

V kategórii juniorov súťaží v najpočetnejšej skupine pretekárov.  Zo 155 pretekárov sa umiestnil na peknom 66. mieste.  Ako sám povedal, bola to dobrá sezóna, ale mohla byť aj lepšia: „Vidím, že mám ešte rezervy. Hlavne to chce lepšiu kondičku a trocha vylepšiť bike. Som šťastný, že som prvú sezónu absolvoval bez zranení. Takže do začiatku prvého preteku v roku 2012 je hlavnou úlohou zlepšenie fyzickej kondície.“

Táto prvá  sezóna dala Rišovi veľa skúseností a poznatkov a už sa teší na rok 2012 . Na budúci rok  by chcel odjazdiť celý šampionát SPDH, a ak bude dostatok financií, tak by sa rád zúčastnil aj Moravsko-Slovenského DH CUP-u.

Organizátori si podľa ich slov veľmi cenia finančnú podporu, bez ktorej by nemohli pretekať a prezentovať  seba a naše mesto, pričom vďaka patrí najmä  Mestu Dobšiná, penziónu Calisto s.r.o., a Mestským lesom Dobšiná. Neoceniteľná je ale morálna podpora fanúšikov a dúfajú, že sa aj naďalej budú spolu stretávať na ďalších pretekoch.

Ako nám na záver povedal Richard Václavík „ Hľadám sponzorov,  ktorí by ma  podporili  akýmkoľvek  spôsobom.  Verím, že sa mi  na novú sezónu podarí získať podporu od viacerých  subjektov. Budem robiť všetko, čo bude v mojich silách, aby som dosiahol čo najlepšie výsledky a bol pre všetkých síce malou, ale správnou investíciou a skvelou reklamou.  „

Text & foto: Vladimír Václavík