Kultúra

Prvá pomoc pri úrazoch v komunitnom centre

Dňa 23.11.2016 popoludní sa v Komunitnom centre mesta Dobšiná uskutočnila ďalšia zo série plánovaných prednášok s cieľom zvyšovania všeobecnej vzdelanostnej a kultúrnej úrovne miestneho obyvateľstva tentokrát v zdravotno-výchovno-intervenčnej oblasti. Komunitnej aktivity sa okrem členov cieľovej skupiny zúčastnili aj členovia Komisie pre riešenie sociálnej a rómskej problematiky pri Mestskom zastupiteľstve mesta Dobšiná. Po počiatočnom privítaní sa slova ujala zdravotná sestra pani Vlasta Krupárová, členka Komisie pre riešenie sociálnej a rómskej problematiky, ktorá pracuje u všeobecnej lekárky pre dospelých MUDr. Márii Očkaikovej. Premietla prezentáciu o najčastejších úrazoch v domácnostiach so zameraním sa predovšetkým na prevenciu vzniku úrazov a následne vysvetlila postup pri prvej pomoci pri úrazoch.

Poukázala na riziká plynúce z utrpení úrazov ako sú popáleniny, otravy a podobne. Poučila našich dospelých klientov o vytváraní bezpečného prostredia pre deti, čo má prvoradý význam pri prevencii úrazov zo strany rodičov a zodpovedných osôb. Vysvetlila dôležitosť domácej lekárničky a čo má lekárnička obsahovať. Na záver tejto aktivity nasledovala diskusia k téme. Veríme, že prednáška dala zúčastneným len to najlepšie a že aj pri našich ďalších spoločných stretnutiach budeme pokračovať v diskusii o možnostiach ochrany zdravia a prevencie pred vznikom úrazov. Ďakujeme p. Vlaste Krupárovej za prínosnú prednášku a jej ochotu venovať svoj čas naším klientom. Ďakujeme všetkým zúčastneným a tešíme sa na najbližšie spoločné aktivity v Komunitnom centre nášho mesta.

PhDr. Eva Mihóková, odborný garant KC Dobšiná