Aktuality

Projekt Záchrana som ja prebehol úspešne aj v Dobšinej

 

Projekt Záchrana som ja prináša defibrilátory na základné školy prostredníctvom Falck neziskovej organizácie, ktorá bola založená v roku 2011. Na začiatku jej vzniku stála jednoduchá myšlienka. Pustiť sa do niečoho, čo má trvalú hodnotu, prináša úžitok mnohým ľuďom, smeruje k deťom ako novej generácii, a tým je investíciou do budúcnosti pre celú spoločnosť. Hľadať cestu, ktorá má napriek svojej jednoduchosti hlboký význam a skrýva v sebe veľký dar – darovať život druhýkrát a chrániť ho. Od svojho vzniku projekt zameriava svoje aktivity najmä na vzdelávanie detí v oblasti prvej pomoci. Jej cieľom je, aby všetky deti na Slovensku vedeli prvú pomoc. Súťaž bola určená pre triedne kolektívy žiakov 1. stupňa všetkých typov základných škôl na území Slovenska.

Naša škola, ako aj iné po celom Slovensku, sa zapojila do tohto atraktívneho projektu s cieľom vyhrať. Žiaci 1.C, 2.A a 4.A. pod vedením svojich triednych učiteliek Štefánie Zahoranskej, Jany Oravcovej a Zuzany Lefflerovej vytvorili krásne práce.

Naši žiaci napísali pútavé príbehy. Písali o tom, ako niekomu pomohli a ako sa ocitli v nebezpečnej situácii. K prácam priložili aj nádherné ilustrácie. Kamaráti z FALCK-U našli odvážnych školákov – našich druhákov. Žiaci 2.A triedy obsadili 12 miesto a získali pre školu nádhernú cenu: ukážky prvej pomoci pre celý prvý stupeň ZŠ, kurz prvej pomoci pre pedagógov a automatický externý defibrilátor.

Je to zázračný prístroj. Prečo je zázračný? Jednoducho preto, že vie zachrániť život. Tešíme sa , že aj naši malí záchranári – školáci, budú vedieť pracovať so zázračným prístrojom. Veď práve defibrilátor môže pomôcť pri ohrození života. Sme radi, že aj naši žiaci budú vedieť poskytnúť prvú pomoc.

Text & foto: Mgr. Jana Oravcová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »