Aktuality

Prijmite kvietok nádeje aj v Dobšinej

 

Prijmite kvietok nádeje 12. apríla 2013. Takto znie slogan tohtoročnej kampane Dňa narcisov, ktorý má vystihnúť jedinečnosť tohto dňa.

V Dobšinej si toto heslo najviac osvojili dobrovoľníci z Centra voľného času detí a mládeže a Gymnázia, pričom sa každoročne aktívne zapájajú do ušľachtilej myšlienky, ktorá zosobňuje pomoc tým, ktorí to v ťažkých chvíľach potrebujú najviac.

 

Ako vidieť na našich fotografiách zhotovených dnes ráno, členovia Centra voľného času a študenti gymnázia nezaháľali a aj na úkor svojho času, či voľna vyšli do ulíc mesta naplniť posolstvo tohto dňa, ktoré vystihuje žltý narcis. Popri tom rozdávajú aj informačné letáky, ktoré darcov podrobne informujú o použití vyzbieraných prostriedkov. Tohtoročný deň narcisov je v poradí už 17.-nástym a je jedinou verejnou finančnou zbierkou Ligy proti rakovine, z ktorej organizácia podporuje onkologických pacientov a ich rodiny. Dobrovoľníkov z Dobšinej môžete stretnúť v uliciach nášho mesta iba dnes a to až do 14:00 hod. 

 

Preto iba v dnešný deň môžete osobne prispieť dobrovoľníkom z miestneho Centra voľného času detí a mládeže a Gymnázia venovaním ľubovoľnej čiastky pre tých, ktorí to potrebujú a pripnutím si žltého narcisu, ktorý dostanete, vyjadriť solidaritu. Čo ale ak prispieť chcete, no nestihnete to? Možnosť máte aj tak a to až do 20. apríla. Stačí zaslať SMS s ľubovoľným textom na číslo 848 v sieťach všetkých mobilných operátorov. Hodnota jednej správy je 2 eurá, ktoré v plnej čiastke pôjdu na dobrú vec.

{gallery}foto_aktuality/narcis_cvc{/gallery}

{gallery}foto_aktuality/narcis_gym{/gallery}

{youtube} Etc7OnFS4ZI{/youtube}

 

Foto: Redakcia MD, video: LPR

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »