Kultúra

Príde divadlo, aj bratia Nedvědovci

Najbližším podujatím pre priaznivcov divadla bude slávna veselohra Zmierenie, alebo dobrodružstvo pri obžinkoch – z roku 1862, ktorá doteraz nestratila nič zo svojej diváckej príťažlivosti. Ľúbostný príbeh dvoch párov mladých ľudí z odlišného spoločenského prostredia vtedajšieho Uhorska, dramaticky postavený na tajomnej zámene zaľúbených dvojíc, prináša množstvo príťažlivých komediálnych situácií, ktoré prekvapujúco korešpondujú aj s našou súčasnosťou.

Popri ľúbostnej téme, je to problematika komplikovaného národného spolužitia Slovákov a Maďarov, ktoré katolícky kňaz a dramatik Ján Palárik rieši v duchu kresťanskej tolerancie a ľudskej harmónie. Veselohra bude uvedená v Dobšinej v podaní Spišského divadla 21. marca 2013 o 19.00 hod. v priestoroch sálu Mestského kultúrneho strediska a vstupné na podujatie je  2,00 € / študenti a dôchodcovia: 1,00 €.

Asi ale najväčším lákadlom budú Bratia Nedvědovci. Hrajú spolu, alebo oddelene už desiatky rokov a stále sú zárukou kvalitnej hudby. Patria k najznámejším českým folkovým spevákom. Presne 18. apríla 2013 o 19:00 v sále  Mestského kultúrneho strediska si ich umenie budú môcť vychutnať aj priaznivci v Dobšinej, ktorí zažijú ich prvý spoločný koncert v našom meste.

Bratská dvojica začala svoju kariéru v dnes už legendárnych skupinách Spiritual Kvintet a Brontosauři. Láska ku gitare ich priviedla k trampským a lesáckym melódiám. Fanúšikov oslovili emocionálne nabitými a spevavými melódiami. Mnohé ich piesne priam zľudoveli (Stánky, Valčíček, Na kameni kámen, Podvod…)

Bratia Nedvědovci bývajú častými hosťami slovenských pódií a naše publikum ich za to odmeňuje veľkou priazňou. Je to jedinečná, výnimočná možnosť pre obyvateľov Dobšinej a okolia, vidieť a počuť svojho obľúbeného interpreta na jednom z posledných koncertov – koncertuje len do konca júna 2013. Vstupné na koncert:  14,00 €,  v predpredaji: 12,00 €.

OZNAM: Honza Nedvěd si zlomil nohu a z toho dôvodu sa musel preložiť termín koncertu. Nový termín koncertu je 22.5.2013 o 19.00 hod. Doteraz zakúpené lístky sú samozrejme naďalej platné. Predpredaj vstupeniek pokračuje v Mestskej knižnici v Dobšinej. Informácie na t.č. 0905 418 477

Ilustračné foto: MsKS