Aktuality

Prevádzky v Dobšinej sa výrazne zlepšili

 

Ešte v minulom roku sme vás informovali, že  v októbri 2012, v záujme ochrany spotrebiteľov pred nákupom nekvalitných potravín spustilo Ministerstvo pôdohospodárstva Slovenskej republiky nový portál potravinových kontrol. Tento portál je zameraný najmä na porušenia zákonných nariadení z oblasti hygieny či ponúkania výrobkov po dátume spotreby, alebo inak poškodeného tovaru. Predajcovia aj v Dobšinej si odvtedy dávajú väčší pozor, keďže portál je verejný a k výsledkom kontrol sa môže dopracovať každý občan.

Na spomínaný kontrolný portál sme sa pozreli pred skoro rokom aj my a dozvedeli sme sa, že ihneď od začiatku pridávania informácii tam figurovala aj Dobšiná  a to už hneď v piatich prípadoch porušenia nariadení hygieny, či iných nedostatkoch, z čoho najčastejším problémom boli tovary po dátumoch spotreby, či najhorší, s prítomnosťou škodcov.  V týchto dňoch sme portál (http://www.svps.sk/puk/) navštívili znovu a s prekvapením sme zistili, že každá prevádzka v Dobšinej spĺňa v súčasnosti všetky zákonom stanovené nariadenia a nezistili sa žiadne pochybenia.

V Dobšinej bolo v poslednom období kontrolovaných Štátnou veterinárnou a potravinovou správou SR spolu osem subjektov, ale ani v jedinom prípade kontrolóri nezistili pochybenia. Oproti minulým záverom kontrolórov, to svedčí o súčasnej dôslednosti predajcov, ktorí dnes dbajú na hygienu a ponúkaný tovar na svojich prevádzkach na území nášho mesta. Ako nám povedal jeden z nich:

„Vždy sa snažíme zákazníkovi ponúknuť čo najkvalitnejšie tovary a široký výber sortimentu. Našim cieľom je spokojný zákazník, ktorý sa k nám vráti aj nabudúce. Zistenia, ktoré minule priniesol váš portál ma mrzeli, lebo ako človek z fachu sa hanbím za tých, ktorí nedbajú ani na základy. Potešila ma ale informácia, že sa to v Dobšinej takto zlepšilo.“ Dodal ochotný predajca. Naďalej ale platí pravidlo, aby každý nakupujúci dostatočne poznal svoje práva a za vlastné peniaze trval aj na istej kvalite. 

Ilustračné foto: Redakcia MD, video: MinPH

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »