Predvianočný čas spríjemnili tým, ktorí to potrebujú

Každý by chcel Vianoce, ten najkrajší čas v roku, stráviť so svojimi blízkymi a mať na štedrovečernom stole dobroty, ktoré rozvoňajú celý príbytok. V Dobšinej je však mnoho domácností, ktoré si najmä dobroty dopriať nemôžu, pre nepriaznivú životnú situáciu, v ktorej sa nachádzajú. Vianočný čas so sebou prináša aj malé zázraky, ktoré neraz dokážu pohladiť dušu a spríjemniť chvíle tým, ktorí to potrebujú trochu viac ako ostatní. Dnes sa o takýto malý zázrak postaralo Centrum voľného času, detí a mládeže z Dobšinej, ktoré dokázalo vyčariť úsmev na tvárach mnohých ľudí.

Jeho zamestnanci a deti totiž dnes od 14.-nástej hodiny potešili 45 ľudí v 18.-nástich domácnostiach po celej Dobšinej. Balíčky plné prírodného zdravia a sladkých dobrôt dnes putovali od nich, do rúk tým, ktorí to potrebovali najviac v hesle „Keď láska topí ľad“, pričom projekt sa uskutočnil vďaka programu Darujte Vianoce Nadácie Orange. Tá pre dobšinské CVČ poskytla 200 eur na to, aby mohlo spríjemniť Vianoce darčekom a koledou najmenším, ale aj najstarším obyvateľom nášho mesta, ktorí sú v nepriaznivej sociálnej situácií.

Bližšie nám o tomto dni povedala Bibiána Slováková z CVČ. „Centrum voľného času sa aj tento rok rozhodlo urobiť pekné Vianoce aj tým, ktorí sú vo finančnej tiesni a nemôžu si dovoliť niečo naviac. Podali sme projekt, ktorý nám prešiel, kde ho podporila Nadácia Orange. Schválených 200 eur sme sa snažili rozdeliť tak, že sa zakúpili sladkosti, džúsy a ovocie. Následne sme zo všetkého urobili balíčky a vypracovali zoznam detí zo sociálne slabých rodín, detí, ktoré žijú len s jedným rodičom a viacdetných rodín.“

Centrum teda obdarovalo deti z týchto troch skupín znevýhodnených rodín, no nezostalo iba pri nich. „Deti z nášho záujmového útvaru Maňúškovo sa neučili krásne vianočné vinše v rámci krúžku, ktorý vediem a rozhodli sa úplne spontánne, súhlasili a tešili sa na to, kedy budeme môcť rozdať síce drobné, ale s láskou kupované darčeky. Zhodli sme sa ale, že pôjdeme obdarovať aj našich najstarších spoluobčanov do domova dôchodcov, ktorí nikoho nemajú.“ Dokončila pre náš portál Bibiána Slováková. Aj vďaka tomuto projektu, ktorý potešil dnes nejedno dieťa, ale aj dôchodcov, možno budú mať mnohí krajšie Vianoce.

{gallery}foto_aktuality/cvc_lad{/gallery}

Foto & video: Redakcia MD