Predbežné výsledky eurovolieb v Dobšinej

Voľby do Európskeho parlamentu prebehli včera na celom území Slovenska. Dobšiná nebola výnimkou a už o šiestej hodine rannej sa stretli delegáti 29-tich politických subjektov v priestoroch Mestského kultúrneho strediska. Delegáti boli sústredení do dvoch volebných okrskov v herni a divadelnej sále. Komisie si ihneď po príchode prevzali hlasovacie lístky, ktoré z budovy Mestského úradu putovali do pripravovaných volebných miestností. Od siedmej hodiny do volebných miestností začali vstupovať voliči. Tí mohli na hlasovacom lístku s poradovým číslom politického subjektu uprednostniť zakrúžkovaním dvoch kandidátov.

Dobšinčanom sa však tak, ako na celom území Slovenska k volebným urnám príliš nechcelo. Do volebných miestností vchádzali voliči iba sporadicky. Ako pre náš portál povedala Mgr. Eva Dovalovská, zapisovateľka okrskovej volebnej komisie č. 1 : „Naproti voľbám konaným pred piatimi rokmi je v našom okrsku viditeľný úbytok voličov. Dôvodov na to môže byť viacero, svoje zohráva aj fakt, že tento rok je na voľby bohatý, voliči k volebným urnám pristupovali viackrát a to sa mohlo podpísať aj na nízkej účasti v eurovoľbách.“ Definitívne výsledky eurovolieb zverejní Štatistický úrad až dnes po 23:00 hod., no my vám prinášame predbežné výsledky o hlasovaní v Dobšinej už teraz.

Vo volebnom okrsku číslo 1 bolo oprávnených voličov 1860 a k volebným urnám prišlo iba 86, z toho bolo platných hlasov 82, čo činí 4,62 percenta. V okrsku číslo 2 bolo oprávnených voličov 1804 a voliť prišlo taktiež iba 107, platných hlasov bolo 104, čo činí 5,93 percenta. Dovedna teda na území mesta Dobšiná hlasovalo z celkového počtu oprávnených voličov 3664, len 5,3 percenta. Poďme sa spoločne pozrieť, ako celkovo hlasovali v eurovoľbách Dobšinčania a ktoré štyri strany získali najvyšší počet hlasov. Najúspešnejšou stranou v Dobšinej je SMER-SD, s počtom hlasov 51, nasleduje SAS s počtom hlasov 19, s počtom hlasov 18 SDKÚ-DS a za nimi SNS s počtom hlasov 12.

Foto: Redakcia MD