Prebieha vianočná výzdoba ulíc v Dobšinej

O chvíľu tu máme prvú adventnú nedeľu, ktorá je predzvesťou blížiacich sa Vianoc. V tomto období nás už zaplavujú reklamy z televízie s vianočnou tematikou, predbiehanie predajcov v najrôznejších akciách. Niektorí obyvatelia pečú perníky, ktoré majú do najkrajších sviatkov  v roku odstáť. To všetko k tomuto času patrí, no neodmysliteľne aj výzdoba miest a obcí. Dobšiná ani tento rok nebude výnimkou a pracovníci Podniku služieb mesta, už od začiatku posledného novembrového týždňa zdobia mesto. Ako môžete vidieť na našich záberoch, ich práca je niekedy zložitá.

Výsledok ich práce badať najmä vo večerných a nočných hodinách. Oslovili sme konateľa Podniku služieb, Milana Lukáča, aby nám povedal viac o výzdobe mesta v tomto roku. „Budeme sa snažiť použiť, prípadne opraviť aj to, čo sme mali v minulých rokoch, nevynímajúc svetelné bilbordy nad cestou, či reťaze. Stromy pri radnici tento rok neosvetlíme, hlavný stromček na námestí bude ozdobený točenými svetelnými reťazami, nie zvislými a na kultúrnom dome bude svetelná výzdoba. Z tradičnej výzdoby ponecháme svetelného Mikuláša so sobmi a tri štvormetrové 3D sviečky.“

Oslovili sme aj pracovníkov Podniku Služieb, za ktorých nám poskytol vyjadrenie pán Stanislav Mihók: „V týchto dňoch sme namontovali svetelnú výzdobu naprieč hlavnou ulicou a  pokračujeme námestím. Napríklad výzdoba vianočného stromčeka na námestí zaberie z našich skúseností celé dva dni. Všetko treba dôkladne pripevniť, ale aj pozapájať, aby to fungovalo.“ Naplno musí celá vianočná výzdoba, od ulíc v meste, po námestie fungovať do 04. decembra a takto pracovníci vyzdobia naše mesto dovedna až stovkami metrov svetelných reťazí.

Text & foto: Juraj Karika