Poznáme mená uchádzačov o post primátora mesta Dobšiná!

Presne do polnoci 11.09.2018 mali uchádzači o post primátora mesta Dobšiná čas podať svoje kandidátne listiny. Niektorí to nechali na poslednú chvíľu, no dnes ako prví už poznáme ich mená. Pozrite si, kto podľa predbežných informácií zabojuje o funkciu primátora Dobšinej. Komunálne voľby 2018 sa blížia a kandidátne listiny na post primátora mesta Dobšiná odovzdali piati uchádzači. Kandidáti budú oficiálne známi až po ich zaregistrovaní mestskou volebnou komisiou, ktorá rozhodne o ich zaregistrovaní v zmysle platnej úpravy. Komunálne voľby 2018 sa uskutočnia v sobotu, 10. novembra. Voliť v Dobšinej budeme môcť v týchto volebných okrskoch, do ktorých spadajú tieto ulice:

Volebný okrsok č. 1:  Volebná miestnosť: Kultúrny dom – herňa Ulice: Lányiho Huta, Záhradná, Partizánska, Lesná, Severná, Mierová, Hronská, Slnečná, Vyše mesta, Rybárska, Turecká, Cintorínska, Nová

Volebný okrsok č. 2:  Volebná miestnosť: Kultúrny dom – divadelná sála I Ulice: Jarková, Nám. Baníkov, Kúpeľná, Železničná, Mlynská, P. J. Šafárika, Skalná, Banská, Tri ruže, bez názvu ulice

Volebný okrsok č. 3:  Volebná miestnosť: Kultúrny dom – divadelná sála II Ulice: SNP, Zimná, Hnilecká, Vlčia dolina, Budovateľská, Cigánska osada, Niže mesta

Títo kandidáti podľa predbežných informácií zabojujú o stoličku v historickej radnici mesta Dobšiná

Ján Slovák, (Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO), Kresťanskodemokratické hnutie, Sme rodina – Boris Kollár)
Milan Priatka,  (Šanca)
PaedDr. Anna Klausmanová,  (nezávislá kandidátka)
Ing. Marian Varga, (nezávislý kandidát)
Milan Horváth, (nezávislý kandidát)

Do mestského zastupiteľstva kandiduje 31 kandidátov, z toho 15 kandiduje za politické subjekty a 16 ako nezávislí kandidáti. Presné údaje ale budú známe až po preskúmaní kandidátnych listín a rozhodnutí o ich registrácii, či neregistrácii mestskou volebnou komisiou. Presné mená kandidátov na poslancov vám následne prinesieme.

Sprac. Red. JK, foto: stock.xchng