Nezaradené

Postupy prvej pomoci v Komunitnom centre mesta Dobšiná

 

Komunitné centrum mesta Dobšiná pri svojej činnosti spolupracuje aj s inými organizáciami, inštitúciami a špecialistami. Dňa 08.03.2019 popoludní sa v rámci preventívnej aktivity v KC uskutočnila prednáška o základoch prvej pomoci aj s praktickými ukážkami, ktorú si pripravil p. Juraj Karika, predseda miestneho spolku Slovenského Červeného kríža ( MS SČK ) v Dobšinej.

Kvalifikovaný zdravotník, ktorý pôsobí aj v terénne a zdravotníckych zariadeniach oboznámil našich klientov nielen s teoretickými postupmi, ale priamo na figuríne im umožnil vyskúšať si praktické zručnosti pri záchrane života. Táto preventívna aktivita deti a mládež veľmi zaujala a po skončení prednášky aktívne diskutovali na danú tému. Ďakujeme p. Jurajovi Karikovi za jeho kvalitne pripravenú prednášku s prezentáciou a za jeho čas a veríme, že dobrá spolupráca s MS SČK bude pokračovať aj naďalej.

Text a foto: PhDr. Eva Mihóková, odborný garant Komunitného centra

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »