Posolstvo Bielej pastelky ožilo aj v uliciach Dobšinej

 

Piatok, 23. september 2022 sa stal hlavným dňom verejnej zbierky Biela pastelka. Verejná zbierka na podporu nevidiacich a slabozrakých prebehla vo viac než 300 slovenských mestách a obciach, v ktorých obyvatelia mohli stretnúť dobrovoľné tímy Bielej pastelky. Aj v Dobšinej sme preto v tento deň mohli vidieť dobrovoľníkov, ktorí chceli podporiť túto ušľachtilú myšlienku o pomoci tým, ktorí to potrebujú viac ako ostatní. Študentky Strednej odbornej školy, techniky a služieb v Dobšinej preto aj v našom meste oslovovali obyvateľov, ktorí podľa slov dobrovoľníčok často ochotne prispeli na dobrú vec.

Dobrovoľníkov Bielej pastelky sme mohli vidieť najmä v okolí námestia a neobišli ani priľahlé ulice a prevádzky v meste. Ako pre naše noviny povedala dobrovoľníčka Bielej pastelky, študentka Miroslava Gunárová: „Som veľmi rada, že aj v našom meste ľudia prispeli do tejto zbierky, ktorá pomáha iným. Všetky vyzbierané prostriedky prostredníctvom našej školy odídu aj z Dobšinej na účet Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska a pomôžu ľuďom, ktorí pomoc potrebujú.“

Biela pastelka a jej verejná zbierka patrí medzi najdôveryhodnejšie na Slovensku a jej cieľom je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska, organizátor verejnej zbierky Biela pastelka, je občianske združenie, ktorého členmi sú ľudia so zrakovým postihnutím, ich priatelia a príbuzní i rodičia nevidiacich a slabozrakých detí.

Text & foto: Juraj Karika

Translate »