Kultúra

Posledné tvorivé dielne v tomto roku s vianočnou tematikou

 

V priestoroch herne Mestského kultúrneho strediska sa konali posledné tvorivé dielne v tomto roku. Pred najkrajšími sviatkami v roku dominuje vianočná tematika, pričom sa na tvorivých dielňach dáva tradične voľný priestor fantázií a šikovným rukám účastníkov. Tých sa stretlo v kultúrnom dome neúrekom, kde mali na programe výrobu vianočných hviezd. Tými mohli neskôr ozdobiť svoje príbytky, vianočný stromček, alebo ich darovať svojim blízkym, ktorí sa zaiste potešia ručne vyrobenému a o to srdečnejšiemu darčeku.

Ako pre náš portál povedala Ing. Mária Rybárová, riaditeľka centra voľného času, detí a mládeže v Dobšinej: „V rámci blížiaceho sa vianočného obdobia, sme vytvárali vianočné hviezdy. Všetko sme sa rozhodli realizovať technikou pomocou špáradiel, z ktorých sme vyrobili tvar hviezdy a následne sme ich obmotávali vlnou, ktorá bola namáčaná  v škrobe. Po vysušení sa hviezda spevní a dá sa patrične dozdobiť. Jej použitie je buď ako ozdoba, no je aj vhodným darčekom.

Veľmi nás teší, že na tvorivých dielňach máme vysokú účasť, čo sa potvrdilo aj teraz. Projekt tvorivých dielní zastrešuje naše Centrum voľného času spolu so Základnou umeleckou školou v Dobšinej. Aj v budúcom roku plánujeme každý mesiac tvorivé dielne zachovať a radi privítame návštevníkov, ktorí sa rozhodnú dozvedieť sa niečo viac o rôznych technikách vytvárania zaujímavých a kreatívnych predmetov a stráviť príjemné popoludnie“.

Poskytnuté foto: CVČ Dobšiná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »