Kultúra

Posledné tvorivé dielne v školskom roku s tričkami

 

Herňa Mestského kultúrneho strediska včera ožila mladými umelcami, ktorí sa rozhodli si svojpomocne v rámci tvorivých dielní upraviť tričká. Farebnosti, motívom, no najmä fantázií sa popustila uzda naplno a pod rukami detí tak vznikali plne originálne tričká. Práve originalita bola hlavnou témou tohto podujatia. O 15.-nástej hodine sa všetci zišli v priestoroch kultúrneho domu, kde žiaci spolu s pedagógmi pripravovali všetko potrebné na realizáciu. O krátke vyjadrenie sme požiadali riaditeľku Centra voľného času, detí a mládeže v Dobšinej, Ing. Máriu Rybárovú.

 

„V tomto školskom roku to boli posledné tvorivé dielne, kde sme maľovali a skrášľovali tričká. Použili sme pri tom rôzne techniky a deti si mohli pomocou predkreslených obrázkov a kopíra preniesť motív na tričko a potom to farebne vymaľovať farbami na textil. Dnes je našťastie dobrá dostupnosť všetkých farieb na textil, ktoré sme včera aj použili, niekedy aj podľa vlastnej fantázie. Všetko sa následne fixuje žehlením, kde nám potom farby na tričku vydržia. Máme veľkú radosť z toho, že týchto tvorivých dielní sa zúčastnilo veľa detí, ktorých táto myšlienka zaujala.“ Dokončila pre náš portál Ing. Mária Rybárová a dodajme, že tvorivé dielne bude Centrum voľného času v spolupráci so Základnou umeleckou školou v Dobšinej usporadúvať aj v budúcom školskom roku.

Foto: So súhlasom ČVČ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »