Kultúra

Popová škola rozozvučala námestie v Dobšinej

Námestím baníkov v Dobšinej sa dňa 02.08.2017 rozliehal spev detí z Popovej školy detského domova z Olomouca. V rámci kultúrneho leta sa predstavili mladí speváci s piesňami dvadsiateho storočia, ktoré je príznačné mnohými hitmi, pričom ich poznajú starší, ale aj mladí. Skvelá nálada a dobré spevácke a inštrumentálne výkony zaručovali dobrú zábavu. Pri džúsoch, či pive sa návštevníci často spevom pripojili k spevákom, ktorí svojimi výkonmi neraz ohúrili publikum.

Ako sme sa dozvedeli, detský domov z Olomouca úzko spolupracuje s miestnym Detským domovom z Dobšinej už osemnásť rokov, počas ktorých spoločne zorganizovali viacero podujatí, či výmenných pobytov.  Popovú školu založil riaditeľ, Mgr. Dalibor Křepský, ktorý vedie svojich zverencov k láske k hudbe a spevu už od útleho detstva.

Text, foto & video: Juraj Karika