Kultúra

Popoludnie venovali deťom a rodičom

V rámci kultúrneho leta bola dnešná sobota venovaná deťom a ich rodičom. Mestské kultúrne stredisko pod vedením vedúcej odboru kultúry a športu Anny Mackovej usporiadalo podujatie s názvom „Popoludnie pre deti a rodičov“ s pestrým programom. Začiatok tohto podujatia bol stanovený na 14.-nástu hodinu, kde ešte za zamračeného počasia organizátori zahájili prvé kolo zábavných súťaží.

Celá akcia bola ozvučená a moderovaná mestským poslancom Jozefom Gorejom s hudobným doprovodom. Zakrátko po súťažiach vystúpila sokoliarska skupina Biatec z Banskej Bystrice, ktorá cvičí a stará sa o dravé vtáky a sovy, no plní aj ochranársku činnosť pri ich záchrane. Sokoliari predviedli obecenstvu svoje umenie a taktiež prítomných malých divákov aktívne zapojili do svojho programu.

Tento vydarený deň plný zábavy narušilo iba nie celkom priaznivé počasie, ktoré sa už počas vystúpenia sokoliarov zmenilo na vytrvalý dážď. Ako nám povedala Anna Macková, vedúca odboru kultúry „predošlé dni boli pekné a slnečné a mrzí ma, že práve dnešok, ktorý je venovaný deťom nie je priaznivý a počasie nám vôbec nepraje“

No aj napriek tomu organizátori ponúkli náhradné riešenie vo forme presunu do kultúrneho domu, kde v sále prebiehal ďalší pestrý program ako kúzelnícka šou a iné atrakcie venované deťom. Z dnešného dňa vám pod článkom prinášame veľkú fotogalériu a videá so sokoliarmi.

Foto & video: Redakcia MD

{gallery}foto_akcie/popoludnie_deti{/gallery}