Krimi

Policajti z Dobšinej obvinili osadníka z krádeže

 

Ako nás dnes informoval krajský hovorca KR PZ v Košiciach Alexander Szabó, prišlo aj na zlodeja, ktorý si myslel, že môže beztrestne kradnúť. Hovorca nám povedal že: „policajti z Obvodného oddelenia PZ v Dobšinej obvinili z prečinu krádeže miestneho 16-ročného osadníka. Obvinený v polovici mája 2013 o 17,00 hod. na Železničnej ulici v Dobšinej, vylámal a odcudzil päť kovových stĺpov zvodidiel miestnej komunikácie.

Tie chcel následne odpredať  ako kovový šrot, pričom ho prichytili policajti. Mestu Dobšiná spôsobil škodu v hodnote 10,- eur. Obvinený bol v posledných dvanástich mesiacoch za obdobný čin postihnutý dvoma rozhodnutiami Obvodného úradu Rožňava. V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.“ Dokončil pre náš portál hovorca polície Szabó.

Dobré rady pre občanov: Súbežne nám polícia radí aj to, ako postupovať v prípadoch, kedy sme svedkami trestnej činnosti. Snažte sa prekonať, čo najrýchlejšie prvý šok. V prvom rade neodkladne zavolajte políciu na číslo 158. Pri kontakte s políciou zachovajte pokoj a poskytnite tieto informácie: Vaše meno a telefónne číslo, presnú adresu, popíšte udalosť. Až do príchodu policajtov nechajte všetko tak, ako ste našli. V žiadnom prípade nič neprekladajte, neupratujte a nechytajte zbytočne do rúk. Týmito činnosťami by ste mohli zničiť stopy, ktoré páchateľ zanechal.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »