Krimi

Policajti z Dobšinej dolapili zlodejov

 

Ako nás informoval hovorca KR PZ v Košiciach, policajti Obvodného oddelenia policajného zboru Dobšiná vypátrali a z prečinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva obvinili 19-ročného Júliusa a 18-ročného Igora z okresu Rožňava. Títo koncom júla 2012 po vzájomnej dohode, vnikli zo zadnej strany do neoploteného areálu závodu v obci Nižná Slaná.

 

V priestore bývalej  prevádzky ručnou pílkou na železo odrezali 3 ks 10 metrových medených silových a ovládacích káblov s úmyslom odcudziť ich. Pri tomto skutku však boli vyrušený a ušli preč. Poškodenej spoločnosti zo sídlom v Moldave nad Bodvou, spôsobili škodu vo výške 272,- eur. V prípade dokázania viny im  za tento skutok horí až dvojročné väzenie.  

 

Dobré rady pre občanov: Súbežne mám polícia radí aj to ako postupovať v prípadoch kedy sme svedkami trestnej činnosti. Snažte sa prekonať, čo najrýchlejšie prvý šok. V prvom rade neodkladne zavolajte políciu na číslo 158. Pri kontakte s políciou zachovajte pokoj a poskytnite tieto informácie: vaše meno a telefónne číslo, presnú adresu, popíšte udalosť. Až do príchodu policajtov nechajte všetko tak, ako ste našli. V žiadnom prípade nič neprekladajte, neupratujte a nechytajte zbytočne do rúk. Týmito činnosťami by ste mohli zničiť stopy, ktoré tu páchateľ zanechal.

 

Ak máte podozrenia, že páchateľ je ešte vo vašom byte, či dome, neodkladne volajte číslo 158. Nesnažte sa túto situáciu riešiť sami, hlavne ak neviete, či je páchateľ ozbrojený. Ak ste videli páchateľa, resp. páchateľov, pokúste sa zapamätať si, čo najviac údajov o páchateľovi (pohlavie, vek, výška, fyzické zvláštnosti, oblečenie a pod.). Po zadokumentovaní stôp políciou, si dôkladne prezrite svoje obydlie a pripravte zoznam ukradnutých vecí pre potreby polície, prípadne poisťovne. Informácie nám poskytol hovorca KR PZ v Košiciach kpt. Ing. Alexander Szabó.

 

Ilustračné foto: MINV

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »