Krimi

Policajní preventisti budú aj v Dobšinej

Každý rok sa počas letnej sezóny zvyšuje premávka na cestách. Zvyšuje sa pohyb domácich i zahraničných turistov, tým aj počet vozidiel na cestách. „Počas minuloročnej letnej sezóny evidujeme v Košickom kraji 303 dopravných nehôd. Minulý rok sme počas letnej sezóny zaznamenali 7 usmrtených osôb,“ Povedal pre náš portál hovorca polície Alexander Szabó.

Ťažké zranenia utrpelo minulý rok 36 osôb, ľahko zranilo 189. Celkovo vraj ide o nárast dopravných nehôd, pričom sa eviduje iba pokles ich následkov a to v štatistike usmrtených. „Aj napriek tomu apelujeme na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dodržiavali dopravné predpisy a aj vlastnou zodpovednosťou prispeli k bezpečnosti na cestách.“ Dodáva hovorca.

Vodiči musia byť opatrní a predvídať. Spomaliť na miestach, kde je pravdepodobnosť výskytu chodcov. Vždy je lepšie radšej niekde chvíľu meškať, ako ľutovať zvyšok života nešťastie, ktoré sa nedá odčiniť. Taktiež chodci musia byť obozretní, všímať a sledovať dianie okolo seba. Nezabúdať, že za zníženej viditeľnosti mimo obce musí mať chodec idúci po krajnici alebo po okraji vozovky na sebe reflexné prvky alebo oblečený reflexný odev. Všetci, ktorí sú účastníkmi premávky, by mali myslieť v prvom rade na bezpečnosť a dodržiavanie pravidiel cestnej premávky.

Polícia v Košickom kraji v letnom období posilnila hliadkovú činnosť poriadkovej, železničnej ako aj činnosť dopravnej polície a vo svojich okresoch počas leta zvýši dohľad najmä na miestach tragických dopravných nehôd, na miestach častých kolíznych situácií i frekventovaných miestach v blízkosti letných rekreačných zariadení. Taktiež budú dohliadať na miestach so zvýšeným pohybom chodcov.

„Počas celého leta budeme vykonávať dopravno-bezpečnostné akcie s cieľom znížiť nehodovosť a úmrtnosť na cestách, ale aj na ochranu života, zdravia a majetku občanov aj v meste Dobšiná.“ Dokončil pre náš portál Alexander Szabó, hovorca KR PZ Košice.  Policajní preventisti zamerajú svoju činnosť okrem iného aj na nemotorových účastníkov, teda chodcov a cyklistov. Cyklisti by nemali zabúdať na to, že aj oni sú účastníkmi cestnej premávky a jazdou na bicykli pod vplyvom alkoholu ohrozujú nielen seba, ale i ostatných účastníkov cestnej premávky.

Ilustračné foto: Minv