Kultúra

Podujatia MsKS – aktualizácia

 

Mestské kultúrne stredisko v Dobšinej pozýva širokú verejnosť na podujatia, ktoré pre vás tento rok pripravilo. Ako sme sa dozvedeli, čaká na vás množstvo podujatí a na svoje si môžu prísť deti, ale aj dospelí. Stačí si len vybrať. V programe kultúrneho leta sú promenádne koncerty, premietania pre deti, súťaže či divadlo. Keď sme už divadlo spomenuli, nedá nám upriamiť vašu pozornosť  na Divadlo jedného herca Milky Zimkovej s názvom predstavenia „Bez Slov“, ktoré sa bude konať 27. júla o 19.-nástej hodine v priestoroch mestského kultúrneho strediska. Bližšie informácie získate na uverejnenom plagáte na titulke.

 

Kto je vlastne Milka Zimková? Narodila sa v roku 1951 v Okružnej. Po skončení vysokoškolského štúdia sa od roku 1975 venuje divadelnému žánru monodrámy. Do povedomia širokej verejnosti sa dostala svojim knižným debutom „Pásla kone na betóne“, ktorý bol aj sfilmovaný a zahrala si v ňom hlavnú postavu. Jej príznakom je najmä slobodné používanie východoslovenského nárečia, pričom sama hovorí:

 

„Pri mojej ostatnej knižke InterCity som použila dve české slová, lebo sa mi videli výstižnejšie a ľubozvučnejšie ako slovenské. Hneď boli preč! To, že som tam šupla pár anglických slov – v priamej reči samozrejme – pani redaktorke neprekážalo. Nechápem, prečo sa tak urputne bránime prijať nejaké slovíčko z češtiny, jazyka, ktorý je nám najbližší, alebo prvky z našich krásnych nárečí. Zato germanizmy a anglicizmy prijímame, len tak hučí.“ Dodáva v jednom z rozhovorov Milka Zimková na margo ignorovania rozmanitosti slovenského jazyka.

 

Aktualizácia: Mestské kultúrne stredisko nás požiadalo o oznam, že predstavenie Milky Zimkovej sa z technických príčin dňa 27.7.2012 neuskutoční. Náhradný termín organizátori včas oznámia.

 

Mestské kultúrne stredisko v Dobšinej má pre vás pripravených mnoho podujatí, ktoré vás možno rovnako zaujmú. Preto vám prinášame ich kompletný zoznam v dokumente pod príspevkom. Na jeho zobrazenie stačí iba kliknúť na zvýraznený text.  

 

Kompletný zoznam podujatí mestského kultúrneho strediska na leto 2012

 

Foto: MsKS Dobšiná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »