Aktuality

Podporte študentskú kvapku krvi aj vy!

 

Sloganom tohtoročnej Študentskej kvapky krvi 2017 je „To nedáš 4 deci?“ #nemajlenkecy #nebudodveci. Slogan je práve preto výzvou smerom k študentom, aby prekonali svoje obavy a šli krv darovať.  Študentská kvapka krvi 2017 začína 16. 10. 2017 a potrvá do 17. 11. 2017. Študentská kvapka krvi je druhou najväčšou kampaňou, ktorú organizuje Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR a hematologicko-transfúznymi oddeleniami (HTO) nemocníc.

Má celoslovenskú pôsobnosť s dosahom najmä na školy, ale aj firmy a organizácie. Jej cieľom je primäť najmä mladých ľudí, aby chodili darovať krv pravidelne, čím sa zabezpečuje dostatok krvi v našom zdravotníctve. Miestny spolok Slovenského Červeného kríža v Dobšinej preto vyzýva všetkých ľudí, najmä študentov, aby sa do tejto kampane zapojili formou darcovstva krvi v našej oblasti na najbližšom oddelení HTO v NsP sv. Barbory v Rožňave v každý utorok a piatok.

Darovať krv môže každý vo veku 18 – 60 rokov, ktorý sa cíti zdravý, a váži viac ako 50 kilogramov. Darca by mal prísť na odber najedený a mal by vypiť dostatok tekutín. Priniesť je potrebné aj občiansky preukaz a kartičku poistenca. .Celý proces darovania krvi trvá, od registrácie až po odchod domov približne hodinu a samotný odber len 5 – 15 minút. Ďakujeme, že darovaním svojej krvi prispievate k záchrane životov.

Predsedníctvo MS SČK Dobšiná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »