Podniku služieb mesta Dobšiná pribudne nový vozový park

Už roky sa otvorene hovorí o zlom technickom stave a katastrofálnom vybavení vozového parku Podniku služieb mesta Dobšiná. Tento podnik zabezpečuje na celom území mesta údržbu komunikácií, verejných priestranstiev a zelene, verejnoprospešných zariadení a v neposlednom rade aj vývoz komunálneho odpadu. Mestskí poslanci sa na svojom 10. zasadaní, ktoré sa konalo v stredu 21. októbra uzniesli na navýšení imania Podniku služieb na výšku 150 000 eur. Proti navýšeniu imania hlasovali iba poslankyne PhDr. Eva Mihóková a Ing. Miriam Vlčeková. Finančné prostriedky budú presunuté z rezervného fondu Mestských lesov spol. s.r.o., pričom tento presun finančných prostriedkov nijako neohrozí chod spoločnosti. Konateľ MsL Marcel Kollárik sa vyjadril v prospech nákupu strojového parku pre Podnik služieb. V oboch dotknutých spoločnostiach má 100% podiel mesto Dobšiná.

Podľa oficiálnych informácií bude imanie spoločnosti Podnik služieb mesta Dobšiná navýšené účelovo a bude určené na kúpu strojového parku. Po konzultáciách s odborníkmi v danej oblasti, konateľom spoločnosti Milanom Lukáčom, Technickej komisie pri MsZ a primátorom mesta Jánom Slovákom, boli vyšpecifikované štyri najpotrebnejšie zariadenia. Do úvahy bol braný aj jestvujúci strojový park Mestských lesov pre bezproblémovú spoluprácu mechanizmov. Podniku služieb má v blízkej dobe pribudnúť nové smetiarske vozidlo, ktoré by v prípade dohody mohlo zvážať odpad aj z okolitých obcí. Ďalším vozidlom by malo byť menšie auto, ktoré zváža dvojkubíkové rozmiestňovateľné kontajnery s možnosťou prenájmu pre blízke obce, ale aj občanov. Pribudnúť má tiež trojstranný sklápač, ktorý má vlastnú hydraulickú ruku a dajú sa naň využiť doplnky ako pluh na sneh, či posypovacie zariadenie.

Štvrtým strojom, ktorý obohatí vozový park by mal byť malý nakladač, ktorý je v zimnom období vhodným pomocníkom na čistenie chodníkov, parkov, alebo sídliska.  Mesto Dobšiná stanovilo aj presné podmienky dodania zariadení, pričom požiadavkami sú platné ŠPZ, STK, emisie a poskytnutie dvojročnej záruky. „Som veľmi rád , že poslanci reagovali kladne a schválili navýšenie imania Podniku služieb. Záleží nám na tom, aby naše mesto fungovalo a bez adekvátnej techniky, ktorá dokáže pracovať bez problémov a odvádzať prácu kvalitne sa to nedá. Obnova vozového parku mala nastať už pred dlhými rokmi a bol už najvyšší čas. Chceme týmto krokom tiež dosiahnuť, aby mesto malo dve silné a dobre fungujúce spoločnosti.“ Skonštatoval primátor mesta Dobšiná Ján Slovák.

Text: Juraj Karika, foto: bagry.cz