Podniku služieb a Mestským lesom pôjde nová technika

V minulom príspevku, v ktorom sme sa rozprávali s konateľom Podniku služieb mesta Dobšiná, Tiborom Harmathom, kde sme vám priniesli jasne popísanú situáciu o zlej technickej vybavenosti Podniku služieb. Konateľ pre náš portál uviedol, že používajú staré stroje, z ktorých je „rekordmanom“ traktor, pričom tento rok oslávil 42 rokov. Technika je teda vhodná do múzea, je často poruchová a nie je možné s ňou ďalej adekvátne vykonávať údržbu mestských komunikácií. Na včerajšom zastupiteľstve sa teda preberala aj táto téma, kde sa zohľadňovali všetky varianty toho, čo so starou technikou.

Vedeniu mesta bol predložený návrh na kúpu nového traktora JH Plus so sypačom, zametacou kefou a pluhom, ktorý by mal Podniku služieb v budúcom roku značne vypomôcť. Ako povedal konateľ Tibor Harmatha, „Nemôže byť už horší traktor ako je ten, ktorý máme, ktorý má už 42 rokov. Tento nový by vyhovoval, vojde aj do našich úzkych ulíc, má predný a zadný náhon. Povedal by som, že to bude veľmi vítaný pomocník.“ Povedal na Mestskom zastupiteľstve konateľ Podniku služieb mesta, ktorý netajil záujem a zdôrazňoval potrebnosť nákupu tejto novej techniky za 24 520 eur.

Po ňom sa slova ujal prednosta Mestského úradu Stanislav Holienčík, ktorý predniesol požiadavku na kúpu novej techniky pre Mestské lesy. Jedná sa o kúpu multifunkčného stroja Caterpillar. Prednosta povedal že, „Je to pre práce Mestských lesov, no dá sa využiť aj pre mesto. Dajú sa tam tiež namontovať prídavné zariadenia.“ Dodal a následne konateľka spoločnosti Ing. Vlasta Ruppová zdôvodnila kúpu nového stroja v hodnote skoro až 110 766 eur dobrým hospodárskym výsledkom spoločnosti. Celý priebeh rokovania z tohto bodu si môžete pozrieť vo forme videa pod príspevkom. Na záver povedzme, že oba mestské podniky sa môžu tešiť na novú techniku, lebo im ju poslanci schválili.

Ilustračné foto & video: Redakcia MD