Podnik služieb zrekonštruoval plochu, prinavrátil ružiam ich pravé miesto a pokračuje ďalej!

Podnik služieb mesta Dobšiná sa dlhodobo stará o čistotu a vizáž verejných priestranstiev. V poslednom období sa tento mestský podnik pustil aj do celkového skvalitnenia a skrášlenia priestranstiev. Dôkazom toho je úsek pri námestí Troch ruží, povedľa sídliska Rozkvet. Tam už dlhodobo nevyhovovala vozovka, narušená bola aj bezpečnosť obyvateľov a v neposlednom rade po nedávnych prácach na kanalizácii zostala na tejto ploche namiesto zelene iba udupaná pôda. Presne to sa Podnik služieb rozhodol riešiť a preto pristúpil ku kompletnej úprave frekventovanej plochy.

Ako pre náš portál povedal konateľ Podniku služieb mesta Dobšiná, Milan Lukáč: „Dopravná situácia bola na danom mieste dosť problematická. Protiidúce vozidlá sa nevedeli vedľa seba vtesnať, situáciu tiež komplikovali prejazdy autobusov. Občania mali často problém prechádzať cez daný úsek a tak aj so súhlasom Mesta Dobšiná sme zahájili projekt revitalizácie tohto priestranstva. Osadili sme nové obrubníky a celý chodník, museli sme vybudovať odvodňovacie kanály dažďovej vody a snažili sme sa na toto miesto vrátiť zeleň vo forme stromov a rastlín. Voľba rastlín sa nám ponúkla sama z názvu priľahlého námestia, volili sme teda ruže,“ dodal pán konateľ, pričom celý projekt stál zhruba 8000 eur.

Podnik služieb ale v zlepšovaní životných podmienok občanov a skrášľovaní verejných priestranstiev nekončí. Už v týchto dňoch sa stavebná čata podniku presunula na Rybársku ulicu, kde sa realizuje výstavba nového chodníka a po jeho dokončení dostane priľahlá cesta nový asfalt. Od mesiaca august sa práce presunú na Novú ulicu, kde sa od zdravotného strediska až po križovatku Hronskej ulice bude realizovať výstavba nového chodníka. Podnik služieb mesta sa v tomto období zameriava aj na stĺpy verejného osvetlenia, ktoré rekonštruuje a vynovuje novými nátermi. Všetky tieto aktivity občania vítajú a otvorene ich pochvaľujú.

Text & foto: Juraj Karika