Aktuality

Po vandaloch a zlodejoch je cintorín zdevastovaný

 

Dobšiná je známa bohatou históriou, pamiatkami, no v neposlednom rade aj vandalizmom, ktorý badať doslovne všade. Nevyhýba sa žiaľ ani miestam, na ktorých by sme ho čakali najmenej. Miesta posledného odpočinku, cintoríny sú väčšinou obyvateľstva akceptované ako pietne miesta, kde prináleží zachovať patričnú úctu a správanie. Niektorým však ani to nebráni v tom, aby naplno ukázali svoju bezohľadnosť. V týchto dňoch sme navštívili najväčší cintorín v Dobšinej, ktorého stav nám toto tvrdenie úplne potvrdil.

Ako môžete vidieť na nami zhotovených fotografiách, hlavná brána do cintorína bola zatvorená, no cez vytrhané oplotenie by poľahky do objektu prenikol ktokoľvek. Miestnych sme sa spýtali, či to urobili tí, ktorí žijú v okolí cintorína. „Najprv sme si tam chodili po vodu, tú ale zastavili a chodíme teraz k blízkemu prameňu.“ Podotkli a jeho voda preteká cez rozbitú cestu, ktorá vedie k cintorínu. Svoje však majú na svedomí najmä zlodeji, ktorí predávajú železo do šrotu .Ako pre náš portál povedala majiteľka blízkej nehnuteľnosti:

 „Momentálne sme tu osadili stĺpy a o chvíľu natiahneme oplotenie. Dôvodom na to je fakt, že denne sa stretávame s krádežami a aj včera sme podali podnet na Mestskej polícií v tejto veci. Kradnú priamo v cintoríne, okolo neho, ale neštítia sa prísť ani na náš pozemok, kde robia to isté. Čím ďalej to je horšie a preto si pomáhame ako vieme, aj stavbou oplotenia okolo domu a pozemku.“ Otázkou zostáva, kto zaplatí po vandaloch a zlodejoch škody, ktoré po sebe zanechali. Zreje to bude každý obyvateľ formou svojich poplatkov a daní, ktoré budú musieť byť použité aj na skultúrnenie hlavného cintorína, ktorý to ozaj potrebuje.

Foto:Redakcia MD

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »