Kultúra

Plesovú sezónu v Dobšinej otvoril detský novoročný ples

Obdobie jedla a zábavy od Troch kráľov do Popolcovej stredy – to sú fašiangy. Korene siahajú až do dávnej minulosti slovanských pohanských predkov. Fašiangy sa začínajú deň po Troch kráľoch 7. januára a končia sa pohyblivým utorkom pred Popolcovou alebo tzv. škaredou stredou, ktorá v roku pripadne na 6. marca 2019. Fašiangy sú obdobím jedla a zábavy. V mestách je tradícia fašiangov spojená s plesmi a bálmi. Ináč to nie je ani v našom meste. Chystá sa mnoho plesov pre dospelých, ale tradične plesovú sezónu otvára DETSKÝ NOVOROČNÝ PLES, ktorý tento rok organizovalo Centrum voľného času v Dobšinej 11. januára 2019. Pre deti bolo pripravené občerstvenie, hry, súťaže, diskotéka, tombola a vystúpenie našich deviatakov so spoločenskými tancami a tanček v podaní členiek záujmového útvaru Svet tanca. Ďakujeme deťom i rodičom za záujem a vysokú účasť a tešíme sa na ďalšie akcie. Detský karneval, na ktorý vás všetkých pozývame, sa bude konať 17. februára 2019.

Ing. Mária Rybárová