Kultúra

Piaty ročník podujatia Rómsky talent

K obľúbeným podujatiam, ktoré Centrum voľného času detí a mládeže v Dobšinej organizuje v mesiaci November patrí aj súťaž v speve rómskych piesní Rómsky talent. Tento, už piaty ročník prebiehal v priestoroch KD v Dobšinej. Už tradične sa do tejto súťaže zapájajú Základná škola, Spojená škola, Stredná odborná škola a Detský domov z Dobšinej. Tentoraz sme však oslovili aj zariadenia z okolia nášho mesta a našu ponuku zúčastniť sa prijali aj Základná škola Nižná Slaná, Reedukačné centrum Mlynky – Biele Vody a Komunitné centrum z Dobšinej.

Úlohou súťažiacich bolo pripraviť si spolu so svojimi pedagógmi ľubovoľnú rómsku pieseň. Spevákov, ktorí súťažili v troch kategóriách hodnotila porota v zložení p. Anna Macková, vedúca FS Gemer, p. Mária Garanová-Krišťáková, členka FS Gemer a p. Vladimír Kotlár, člen ľudovej hudby FS Gemer. Medzi jednotlivými kategóriami vystúpili aj členky našich záujmových útvarov Zumba baby a Čaje, čaje so svojimi tanečnými choreografiami.

Víťazmi 5. ročníka súťaže sa v rámci jednotlivých kategórií stali tí najlepší, ktorí boli odmenení peknými cenami a diplomom.

I. kategória – žiaci 6 – 12 roční

1.miesto Iveta Kotlárová ZŠ Eugena Ruffinyho Dobšiná
2.miesto Jakub Bartko ZŠ Eugena Ruffinyho Dobšiná
3.miesto Jaroslav Červenák Spojená škola Dobšiná

II. kategória – žiaci 13 – 18 roční

1.miesto Adriána Gonová ZŠ Eugena Ruffinyho Dobšiná
2. miesto Kristián Macula ZŠ Eugena Ruffinyho Dobšiná
3.miestoDominika Ferková ZŠ Eugena Ruffinyho Dobšiná

III. kategória – duetá, hudobné skupiny

1. miesto Erik Rigo, Andrej Gunár ZŠ Nižná Slaná
1. mesto Ambróz Kotlár, Boris Červenák SOŠ Dobšiná
3. miesto Adela Gáborová Milan Gábor, Komunitné centrum Dobšiná
3. miesto Peter Rusnák Martin Samko Reedukačné Mlynky – Biele Vody

Okrem súťažiacich v speve sa Rómskeho talentu zúčastnili aj hostia, hudobná skupina Chris band Holmokovci a hiphoperi Chlapci z ulice, ktorí svojim hudobným a tanečným programom našu súťaž výrazne spestrili a obohatili. Naše poďakovanie patrí nielen im, ale všetkým pedagógom, ktorí súťažiacich pripravovali a samozrejme aj nášmu dlhoročnému zvukárovi p. J. Korintušovi.

CVČ Dobšiná