Petíciou za zlepšenie zdravotnej starostlivosti

V minulom príspevku s názvom „O poskytovaní zdravotnej starostlivosti v Dobšinej“ sme sa na pôde Mestského zastupiteľstva pýtali za mnohých občanov. Jednalo sa o nedostatok všeobecných lekárov pre dospelých, kde na tak veľký obvod ako mesto Dobšiná s priľahlými obcami predstavuje, pripadá iba jediný lekár MUDr. Očkaiková. Z videa, ktoré si môžete pripomenúť aj v tomto príspevku, podľa mnohých vidieť, že samospráva nemá žiadny ucelený plán na zlepšenie situácie v tejto oblasti. Občania to prirovnali k zhluku viet, ktoré nič neriešia.

Adekvátne riešenia v oblasti nedostatočnej zdravotnej starostlivosti teda občania od mesta za dlhý čas nedostali a pochybujú, že k tomu dôjde v blízkej budúcnosti. Na ich podnet sa preto rozhodol konať mestský poslanec Ján Slovák (nezávislý), ktorý hodlá veci riešiť na vyšších miestach. Rozbehol verejnú petíciu, kde svojim podpisom môže prispieť každý k tomu, aby z úrovne Košického samosprávneho kraja, boli podniknuté kroky k zlepšeniu dostupnosti lekárskej starostlivosti. Týka sa to každého občana mesta Dobšiná a spádových obcí, veď lekára potrebuje každý.

Petícia sa rozbehla v pondelok vytlačením hárkov a distribuovaním ich do zariadení, ktoré sa ihneď prihlásili. Občania svoj podpis k petícií môžu zanechať v Penzióne Calisto, Pohostinstve Šoltés, Pohostinstve MarVin, Cafe Verde, Jurki Dobšiná, Terkan – Ján Kračún, predajni manželov Flochovcov a predajni „Pod Lipou“ – potraviny CBA. Zoznam miest s petíciou sa bude naďalej zvyšovať. Podľa reakcie obyvateľov, iniciatívu veľmi vítajú a požadujú rázne riešenie chabej dostupnosti lekárskej starostlivosti v Dobšinej, čo niektorí potvrdia aj dobrovoľníctvom pri zbieraní podpisov. Ani naša redakcia nezostáva bokom a otvorene petíciu podporí. Petičný hárok môžete  vytlačiť z linku pod článkom aj vy a s podpismi občanov odovzdať v Penzióne Calisto.

Petícia za okamžité riešenie zdravotnej starostlivosti v Dobšinej

Ilustračné foto: Stock.xchng, video: Redakcia MD