Kultúra

Pestrofarebná jesenná výstava v Dobšinej

Jeseň je čarovné obdobie plné farieb, dozrievajúcich plodov, ale aj zmien počasia. Je aj predzvesťou zimy, ktorá prináša do našich príbytkov pokoj a dni oddychu. Toto kúzelné obdobie je najkrajším z celého roka. Stromy hrajú farbami ako pestrofarebné kvety, príroda ponúka nepreberné množstvo prírodných materiálov vhodných na výzdobu príbytkov. Už tradične je jeseň v Dobšinej spojená s Jesennou výstavou, na ktorej si návštevníci mohli pozrieť prekrásne jesenné aranžmány, ktoré vytvorili pedagógovia so svojimi žiakmi. V tomto roku sa výstava koná v dňoch 15., 16. a 17. októbra 2018 a návštevníci sa ešte stále môžu pokochať výsledkami práce škôl a školských zariadení.

Zúčastnili sa: CVČ Dobšiná, Gymnázium Dobšiná, SOŠ Dobšiná ul. Zimná, SOŠ Dobšiná ul. Nová, ŠK ZŠ Dobšiná, Komunitné centrum Dobšiná, DD Dobšiná, ZUŠ Dobšiná a MŠ ul. SNP Dobšiná. Výstava bola spojená i so súťažou o najkrajší jesenný aranžmán. Nezávislá porota v zložení Štefánia Heutschiová, MVDr. Terézia Balážiková a Ing. Miriam Vlčeková, rozhodla o výsledkoch súťaže: 1. miesto: CVČ Dobšiná, 2. miesto: MŠ na ulici SNP v Dobšinej, 3. miesto: Komunitné centrum mesta Dobšiná. Ceny do súťaže venovalo Mesto Dobšiná. Víťazom srdečne blahoželáme a všetkým ďakujeme za prezentáciu krásnych výrobkov.

Ing. Mária Rybárová