Krimi

Peňaženku jej vzali priamo z predajne

V dnešnej dobe si zrejme každý musí dávať dvojnásobný pozor na svoje osobné veci, doklady a hotovosť. To všetko niekedy i napriek snahám chovať sa čo najbezpečnejšie nestačí. Svoje o tom vie aj pani Miroslava z Dobšinej, ktorú včera v popoludňajších hodinách okradla dvojica Rómok priamo v predajni miestneho mäsiarstva v Dobšinej.  Na celom prípade je ale najzaujímavejší fakt, že dokazovanie samotného skutku je presunuté na poškodenú pani.

Ako nám povedala pani Miroslava: „Išla som okolo jedenastej pre mäso do obchodu. Vyplatila som ho a dala do tašky, no pritom som peňaženku zabudla na pulte v predajni  a následne som išla do roboty. Otvorím kabelku a hľadala som peňaženku ,hneď som volala predavačke z mäsiarstva,  kto bol v obchode, presne vedela o akých nakupujúcich išlo. Letela som do obchodu a to už prišli mestskí policajti. Predavačka im povedala mená a išli za nimi, našli u nich peňaženku ,všetky kreditky OP, prosto všetko čo tam bolo. No tých 500 eur v 100 eurovkách čo som si zrolovala a dala do inej priehradky v peňaženke tam už nebolo.“

Povedala pre náš portál so smútkom v hlase pani Miroslava. Rómovia, ale polícii svorne tvrdili, že peňaženku síce našli, no už bez spomínaných peňazí. Podľa našich informácii bola k prípadu následne privolaná štátna polícia, ktorá zaistila stopy a začala vypočúvať svedkov. Tu ale nastal zvrat, ktorý si nik nevie vysvetliť . Pani Miroslava musí najprv polícii na nejakom doklade najprv dokázať, že spomínané peniaze mala skutočne v peňaženke.

Stále to riešia policajti, ale tí zlodeji sa nechcú k ničomu priznať a trvajú na svojom. Prestávam dúfať v to, že niekedy tých 500 eur uvidím, pretože Rómky trvajú na svojom a odo mňa je žiadaný doklad, ktorý by potvrdzoval to, že som tie peniaze v danú dobu mala u seba. Korunka všetkého bola veta ešte od mestského policajta, že mám byť rada, že mám späť aspoň doklady.“  Uzatvára voj príbeh pani Miroslava so slzami v očiach.

V prípade stále podľa našich zistení prebieha dokazovanie a procesné úkony, ktoré by pomohli označiť páchateľa a vzhľadom na sumu 500 eur vzniesť aj trestné obvinenie z krádeže. Polícia dlhodobo vyzýva občanov k zvýšenej opatrnosti pri nakladaní s osobnými vecami a hotovosťou na verejnosti, preto je vhodné tieto rady dodržať a pred aj po nákupoch v obchodoch si skontrolovať prítomnosť dokladov a prípadnej hotovosti.

Ilustračné foto: Minv.sk