Aktuality

Oznam o vydávaní nových občianskych preukazov

 

Mesto Dobšiná na základe vyhlášky Ministerstva vnútra SR č. 31/2003, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o označovaní ulíc a iných verejných priestranstiev a o číslovaní stavieb v aktuálnom znení zaznamenalo v registri adries orientačné čísla stavieb. Označenie stavieb orientačnými číslami sa prenáša aj do centrálnej ohlasovne pobytu občanov.

Pretože týmto dochádza k zmene adresy, každý občan mesta Dobšiná, ktorý tu má evidovaný trvalý pobyt a ktorý nemá v občianskom preukaze zaznamenané orientačné číslo, je povinný požiadať Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Rožňave alebo OR PZ, ktoré je najbližšie k miestu jeho pracoviska, či prechodného bydliska, o vydanie nového občianskeho preukazu.

Toto sa netýka občanov, ktorí už orientačné číslo v občianskom preukaze zaznamenané majú ! Je to číslo za lomítkom za súpisným číslom.

O výmenu občianskeho preukazu je potrebné požiadať čo najskôr, podľa zákona č. 224/2006 Z. z. o občianskych preukazoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov do 30 dní od zmeny niektorého z údajov, ktoré sú v ňom zapísané.

Občiansky preukaz bude vydaný zdarma. Pri žiadosti o jeho vydanie musí občan uviesť ako dôvod označenie budovy – rodinného alebo bytového domu orientačným číslom.  K tomu budete potrebovať iba svoj občiansky preukaz. Žiadne potvrdenie sa nevyžaduje.

Označenie budov orientačnými číslami už bolo vykonané na všetkých uliciach v našom meste okrem Cigánskej osady.

Budovy, ktorým je pridelené orientačné číslo, budú označené okrem súpisného čísla aj jednotnými tabuľkami s orientačným číslom, ktoré zabezpečí mesto Dobšiná a postupne budú vydávané vlastníkom budov. O tejto skutočnosti vás budeme informovať.

MsÚ Dobšiná, foto ilustračné: Minv

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »