Otvorená debata v deň otvorených dverí

Jedným z najvýznamnejších zamestnávateľov na území mesta Dobšiná sú Mestské lesy s.r.o, najväčšia mestská spoločnosť so 100% účasťou mesta. Ich história sa oficiálne začala písať presne pred 20. rokmi (19. októbra 1992), kedy bol oficiálne zaregistrovaný Mestský lesný a drevársky podnik, ktorý vzal zodpovednosť za spravovanie lesného majetku v našom katastrálnom území. Počas uplynulého roku sa Mestské lesy prezentovali verejnosti viac ako po minulé roky, práve z dôvodu oslavy ich okrúhleho výročia. Dnes sa brány tejto najväčšej a najbohatšej mestskej spoločnosti otvorili znovu a tak sme oslovili Ing. Vlastu Ruppovú, aby nám priblížila poslanie tohto dňa.

„Naša firma podľa môjho názoru stojí veľmi dobre a tento deň je tu najmä preto, lebo my väčšinou dosť málo hovoríme o svojej práci. Veľmi by som si priala, aby ľudia vedeli o našej činnosti bližšie. Privítame ich názory, ale aj to keď sa nás prídu niečo spýtať.  Sme otvorení a preto som to nazvala aj dňom otvorených dverí. Videli sme mnohé aj na sociálnych sieťach a chceli by sme privítať u nás aj mladých ľudí, nech prídu, nech sa pýtajú, lebo niektoré informácie, ktoré majú sú polopravdy, no niekedy až klamstvá. Je to najmä aj v komunikácií, lebo zatiaľ u nás ešte viazne a síce všade sú rezervy, aj my ich máme, ale robíme všetko preto, aby tá odborná úroveň sa zvyšovala.“ Povedala nám na úvod pani konateľka, ktorá sa nebránila ani podstatne konkrétnejším otázkam, ktoré sa týkali informácií o zlom hospodárení či nekorektnosti zamestnancov.

„Za seba musím povedať, že čierne fondy nevytváram a ani o tom nemám vedomosť. Preto som ale povedala, že ak má niekto informácie, aby ich prezentoval kompetentným orgánom. Vtedy bolo mnohé povedané na Ing. Kavečankyho. Keby som také niečo vedela, nemám problém zamestnanca aj prepustiť, ale nemám túto vedomosť. Mám tu aj ekonómku, pani Ing. Lackovú, ale v jednom smere to nie je, len jedna činnosť, ale neraz pod jednu činnosť spadá aj 18 výkonov. Pani ekonómka mi vie mnohé skontrolovať a aj mladí ľudia, ktorí tu pracujú a pracovali, každému je potrebná prax. No zamestnancom nič netolerujem a nemáme dôvod vytvárať čierne fondy a preto som aj odpísala pánovi poslancovi Slovákovi moje stanovisko a verejne hovorím, že vo všetkom potrebnom čo sa bude týkať prešetrovania budem nápomocná, no zopakujem, nemám takú vedomosť. Každý zamestnanec tu ale musí pracovať v prospech firmy a v prospech mesta Dobšiná“ Povedala priamo konateľka Mestských lesov v exkluzívnom rozhovore pre náš portál.

Po prijatí v kancelárií konateľky a následnom rozhovore, sme sa vybrali na menšiu exkurziu po budove Mestských lesov , pričom sme si prezreli pracoviská zamestnancov odvetví, ale aj za výkladu samotných zamestnancov sme sa dozvedeli mnohé o zveľaďovaní, ale aj obnove lesa, kde zamestnanci zdôrazňovali, že v lese nie je potrebné iba ťažiť, ale aj obnovovať ho. Vo vedľajšej miestnosti sedeli žiaci špeciálnej základnej školy z Dobšinej, ktorá dnes ukončila svoj štrajk a bolo im premietnuté video o obhospodarovaní lesov. Na záver sme zašli k Ing. Arpádovi Kavečankymu, ktorý pre vás, našich čitateľov vo forme videa prezentoval hospodárske výsledky spoločnosti za tento rok.

Foto & video: Redakcia MD

{youtube} ecRT_pinC2I {/youtube}