Kultúra

Oslávili druhé výročie otvorenia rodičovského centra

 

Čas okolo Mikuláša je pre všetkých čarovný a výnimočný, no pre nás ešte viac. Ako všetky deti, aj naši maličkí sa tešili na príchod Mikuláša a on naozaj prišiel. A ešte aký?!? Veľká vďaka touto cestou miestnemu vajdovi Mariánovi Bubenčíkovi – Mikulášovi a jeho  pomocníkom anjelom a čertom v podaní miestnych terénnych sociálnych pracovníčok. Dopoludnie sa teda nieslo v duchu malých darčekov, žiarivých detských očí a radosti. Popoludnie však už malo iný priebeh. Už tretí krát sme sa totižto mali možnosť stretnúť s dobrými ľuďmi a sympatizantmi myšlienky Detstva deťom v priestoroch nášho domčeka na malej „DeDe party“, ako to medzi sebou nazývame. Tento rok, 4.12.2015,  sme oslávili druhé výročie otvorenia rodičovského centra a veruže to bola poriadna oslava. Nechýbala torta, ktorú rozkrojili dvojčatá, ktoré v ten deň oslávili 20-te narodeniny, malý kultúrny program – rómske piesne v podaní dievčat z Babinca a Valné zhromaždenie OZ s výročnou správou.

Chceme sa zo srdca poďakovať všetkým zúčastneným, ktorí s nami tento večer strávili a prispeli k jeho perfektnej atmosfére, najmä však Dodkovi Bardíkovi, vďaka ktorému domček vôbec máme a Rasťovi Blažejovi, vďaka ktorému je domček zariadený a ktorí merali takú dlhú cestu, aby  mohli byť v tento večer s nami. Zároveň sa na konci roka chceme poďakovať všetkým, čo akokoľvek prispeli k chodu či vybaveniu rodičovského centra, všetkým priateľom a podporovateľom, ktorí nám venovali či už oblečenie, obuv, hračky, detské postieľky, detské kočíky, autosedačky, baby šatky a podobne, väčším, či menším sponzorom, bez ktorých by to naozaj nešlo, Dobrej krajine, Nadácii Pontis, Karpatskej nadácii a Goldman Sachs Gives. Poďakovanie a obdiv patria aj všetkým členom OZ Detstvo deťom, ktorí navštevujú domček,  za ich úžasnú snahu a senzačný prístup.

RNDr. Eleonóra Liptáková & Mgr. Erika Polgáriová, foto: Juraj Karika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »