Kultúra

Olympijský deň na ZŠ v Dobšinej

 

V piatok 23. júna 2017 prebiehal na Slovensku Olympijský deň, do ktorého sa zapojilo 523 žiakov Základnej školy v Dobšinej pod vedením svojich pedagógov a asistentov učiteľa. Celé podujatie pripravili a organizovali učitelia TSV – telesnej a športovej výchovy.

Celý priebeh a pripravené podujatie nám narušil piatkový ranný dážď, ktorý nás donútil zmeniť pôvodný scenár, ale aj napriek tomu sa podujatie uskutočnilo. Celé podujatie bolo nutné presťahovať do priestorov budovy školy, hlavne pavilónu telocvične a zvoliť náhradné športové aktivity.  Súťažilo sa v netradičných športoch: výdrž v zhybe, štafetový beh, slalomový dribling, hod plnou loptou, skok do diaľky z miesta, lezenie na umelú stenu.

Všetci žiaci druhého až deviateho ročníka sa zúčastnili týchto súťaží s radosťou.  Aj keď sa meral čas, metre, centimetre, nebolo jednotlivých víťazov, ale zvíťazili všetci, ktorí sa tohto podujatia zúčastnili.  Naši najmenší žiaci nultého a prvého ročníka  mali svoj program, besedu s triednymi učiteľkami o športe a zdraví, kreslene na tému „šport“. Už teraz sa tešíme na ďalší Olympijský deň.

Organizátori Olympijského dňa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »