Okresné otvorenie motosezóny aj v Dobšinej

V Dobšinej sa 13.05.2017 stretli priaznivci dvojkolesových tátošov. Tí zavŕšili práve v našom meste okresné otvorenie motosezóny, ktoré začalo v Starni, pokračovalo Plešivcom a Rožňavou a vyvrcholilo v Dobšinej. Organizátorom tohto podujatia bol motoklub No Saints za podpory klubov Mors Motors, East Riders, Monsters RV Motobikers. O 13-nástej hodine aj napriek nepriazni počasia do mesta dorazila kolóna motorkárov, ktorí svoje nadupané stroje zaparkovali na Námestí baníkov. Prítomných privítal primátor mesta Dobšiná, Ján Slovák, ktorý sa zúčastnil celej jazdy, keďže sám je vášnivým motorkárom.

„Veľmi ma mrzí , že počasie nám tentoraz neprialo a do Dobšinej dorazila len asi jedna štvrtina celej kolóny, ktorá bola vybavená aj do dažďa. Napriek tomu bola nálada vynikajúca a toto otvorenie sa stáva tradíciou aj v našom meste, čo ma nesmierne teší.“ Povedal primátor Dobšinej, Ján Slovák a ďalej v príhovore privítal v našom meste všetkých priaznivcov motocyklov a zaprial prítomným veľa šťastných kilometrov bez nehôd. K jazdcom následne prehovoril aj evanjelický farár Mgr. Radovan Gdovin, ktorý zdôraznil dôležitosť bezpečnosti na cestách a v modlitbe spomenul: „Všadeprítomný Bože, teba prosím o ochranu na cestách pre týchto vyznávačov motošportu a motoriek. Chráň ich, aj ich stroje, aby všetci bezpečne došli tam kam majú namierené a rovnako sa tak v zdraví zo svojich ciest vždy aj vrátili.“ Následne pán farár prešiel k motorkám a jazdcom a udelil im požehnanie.

Rožňavský moto klub No Saints sa postaral o dobrú rockovú hudbu, ktorú zabezpečila skupina Exit prostredníctvom svojich, ale aj svetových hitov a samozrejme aj o občerstvenie v podobe chutného guláša, ktorý ocenil každý správny jazdec. Celú akciu podporilo mesto Rožňava a mesto Dobšiná, ktoré poskytlo priestory kultúrneho domu. Podľa slov zúčastnených, napriek nevydarenému počasiu celým podujatím vládla dobrá nálada a radosť z toho, čo ich spája, čiže motorkárska vášeň.

Text& foto: Juraj Karika, Video: Viktória Bachňáková