Ohodnotili školy aj na území mesta Dobšiná

Mimovládny inštitút INEKO zverejnil nové rebríčky základných a stredných škôl z celého Slovenska. Nechýba medzi mini ani mesto Dobšiná, kde sme sa na stránke portálu pozreli na to, ako inštitút hodnotí školstvo v našom meste. V hodnotení sa zohľadnili mimoriadne výsledky žiakov i údaje o nezamestnanosti absolventov stredných škôl. To všetko však pre školstvo v našom meste zdá sa vôbec nehralo do karát, keďže inštitút nám pripol nepeknú nálepku.

Začnime základnou školou v Dobšinej, ktorá má najvyšší počet žiakov. V rokoch 2009 až 2012 totiž dosiahla hodnotenie 1,9, čo značilo záver – škola s veľmi zlými výsledkami. Na škole bolo vtedy 251 žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia a škola disponovala 42 učiteľmi. Najnovšie hodnotenie školy, do roku 2014 ukazuje na mierne zlepšenie, keď INEKO školu ohodnotil na 2,3, čo znamená – školu so zlými výsledkami.

Čo sa týka Gymnázia v Dobšinej, to v rokoch 2009 až 2012 totiž dosiahlo hodnotenie 4,6, čo značí školu s priemernými výsledkami. V najnovšom hodnotení do roku 2014 však škola nezískala hodnotenie, nájdeme však pri nej záver – škola s malým počtom žiakov. Stredná odborná škola v Dobšinej nemá v priebehu rokov žiadne hodnotenia a inštitút ju vedie len ako školu s malým počtom žiakov. Základná umelecká a špeciálna škola hodnotené neboli.  V porovnaní s okresným mestom však v dostupných hodnoteniach ďaleko zaostávame. Rebríček hodnotení nájdete TU.