Ocenili siedmych bezpríspevkových darcov krvi z Dobšinej

V priestoroch historickej radnice v Dobšinej prijal dňa 14.11.2017 primátor mesta, Ján Slovák bezpríspevkových darcov krvi. Tí svojim rozhodnutím pomáhať ľuďom azda v tej najťažšej chvíli preukázali svoju ľudskosť a nezištnosť. Darcovstvo krvi má svoju tradíciu, má svojich stálych darcov, ktorí k tomu vychovávajú aj svoje potomstvo a príbuzných. Inak tomu nie je ani v našom meste, kde sedem občanov pravidelne pomáha iným tým najvzácnejším darom života. Primátor Dobšinej vyslovil vďaku v mene mesta za ich humánny čin. Darcovia okrem pozorností od samosprávy dostali pekné darčeky,  ktoré pripravili pracovníci CVČ  a  všetci sa podpísali do Pamätnej knihy mesta Dobšiná.

Následne sa dňa 16.11.2017 v priestoroch radnice mesta Rožňava uskutočnilo celookresné udelenie plakiet bezpríspevkovým darcom krvi. Medzi 98 ocenenými sa nachádzali aj naši siedmi darcovia z Dobšinej, ktorí získali plakety v nasledujúcich stupňoch: Bronzová plaketa: Majerová Marcela, Mol Matúš. Strieborná plaketa: Bubenčík Roman, Husárová Dana, Hutník Milan, Sklenár Marián, Spišák Ján. Oceňovanie darcov krvi prebiehalo za účasti zástupcu primátora Mgr. Dionýza Keménya, riaditeľa Slovenského Červeného kríža územného spolku Rožňava, Bc. Norberta Smolku, lekárky hematologicko – transfúzneho oddelenia, MUDr. Jarmily Balušíkovej, starostov obcí a prítomných hostí. Našim občanom ďakujeme, že svojimi činmi motivujú okolie k záchrane ľudských životov.

Text: Juraj Karika, foto: MsÚ