Ocenil bezpríspevkových darcov krvi z Dobšinej

Najprv v  Rožňave 27. novembra 2019 sa darcovia z celého okresu stretli na slávnosti, ktorá sa uskutočnila v kongresovej sále miestnej Radnice. Dovedna ich bolo 104 a postupne si všetci za sprievodu kultúrneho programu prevzali stupňové ocenenia a plakety. Tisíce ľudí sú za svoj život vďační darcom, ľuďom, ktorých možno nikdy nestretnú a zostávajú v anonymite. „V Rožňave sa odovzdalo 104 ocenení z tohto počtu bolo ocenených 7 statočných Dobšinčanov, ktorí neváhali a dokázali v ťažkých chvíľach tou najvzácnejšou tekutinou, vlastnou krvou pomôcť ostatným. Vážme si ich a nech sú aj pre ostatných príkladom a vzorom toho, ako sa dá nezištne a účinne pomáhať,“ uviedol Juraj Karika, predseda SČK v meste Dobšiná.

Samospráva Mesta Dobšná verejne ocenila po vzore Slovenského Červeného kríža bezpríspevkových darcov krvi ich prijatím v priestoroch historickej radnice dňa 10.12.2019. Prijatie darcov prebiehalo za účasti primátora mesta, Jána Slováka, predsedu miestneho spolku SČK, Juraja Kariku a členov Zboru pre občianske záležitosti. Primátor Dobšinej, Ján Slovák verejne vyslovili vďaku za humánny čin darcov, ktorí sa okrem pozornosti od samosprávy v závere podujatia podpísali aj do Pamätnej knihy mesta Dobšiná. Za mesto Dobšiná boli ocenení: Bronzová plaketa (10 a viac odberov): Róbert Breuer, Silvia Hadušovská, Martin Ondrejčík, Ing. Jaroslav Oravec. Strieborná plaketa (20 a viac odberov): Tomáš Černický, Ing. Milan Krivanský. Zlatá plaketa (40 a viac odberov): Ondrej Ševc.

Red. MD