Občanom Dobšinej – majiteľom Mestských lesov Dobšiná

Vážení občania, obyvatelia mesta Dobšiná. Úlohou tohto článku je Vás pravdivo a faktami informovať o hospodárení s týmto našim zeleným zlatom patriacim všetkým obyvateľom mesta Dobšiná. V poslednom čase je spoločnosť Mestské lesy Dobšiná často spomínaná v našom meste, ale aj vo všetkých médiách, či už je to televízia, alebo tlač. Žiaľ príčinou tejto medializácie nie je nič lichotivé, ale bola to neúnosná situácia, ktorá trvala niekoľko rokov. V súčasnej dobe sú hlavnými hrdinami zamestnanci a dodávatelia prác pre túto spoločnosť, ktorí hromadnou výpoveďou donútili konečne konať v tejto veci aj primátora mesta.

Ten tvrdil, že všetko je len vymyslená nafúknutá aféra a v spoločnosti je všetko v poriadku. Tieto jeho vyjadrenia aj vo verejných médiách či už je to televízia, alebo tlač sú zarážajúce a urážajú všetkých zúčastnených, keďže podľa jeho vyjadrení nikto zo zúčastnených neoplýva zdravým rozumom a všetci klamú. Jeho vyjadrenia, že urobí všetko preto, aby konateľku podržal bez toho, aby sa vôbec obťažoval niečo preverovať a skúmať sú … bez slov (Poznámka redakcie: Jeho slová si môžete pripomenúť v priloženom videu pod príspevkom). Čo viedlo a vedie nášho primátora k tomu aby takto obhajoval konanie, ktoré spôsobuje mestu škody a dokonca si dovolím tvrdiť, že niektoré záležitosti hraničia so zákonom, alebo sa dajú nazvať priamo trestnými činmi ?!?!?!

Toto už posúdia kompetentní, pretože situáciu už vyšetruje aj kriminálna polícia. Konateľke spoločnosti je vyslovená nedôvera poslancami Mestského zastupiteľstva na zvláštnom MsZ len s týmto bodom programu, no občania mesta, boli zhrození nad nečinnosťou nášho primátora, ktorý vykonáva valné zhromaždenie, keďže konateľku okamžite neodvolal. Týmto bodom sa muselo zaoberať ďalšie MsZ, na ktorom primátor pravdepodobne uznal, že iná možnosť neexistuje “predbehol“ poslancov a sám hneď na začiatku konateľku alibisticky odvolal bez toho, aby to bol ochotný nejako komentovať a zdôvodňovať. Teraz je už jasné prečo. Konateľku síce odvolal no podľa zmluvy, ktorú jej podpísal mala naďalej pôsobiť v spoločnosti ako riaditeľka. Toto sa dá nazvať slovami zamestnancov a dodávateľov prác pre túto spoločnosť len prirovnaním “z dažďa pod odkvap“.

Obrovským prínosom bolo, že sa podarilo presadiť, aby bola Dozorná rada doplnená o poslancov MsZ, keďže bolo preukázané, že pôvodná dozorná rada bola nepravdivo a zavádzajúco informovaná o fungovaní spoločnosti . Dozorná rada sa po predložení dôkazov zhodla na tom, že pokiaľ nebude ukončené vyšetrovanie pozastaví bývalej konateľke vykonávať akúkoľvek vedúcu funkciu. Zastupujúca konateľka informovala novú Dozornú radu o katastrofálnej situácii v spoločnosti MsL Dobšiná a z toho vyplývajúcich hroziacich problémoch, či už personálnych, alebo ekonomických, čo potvrdili zamestnanci a dodávatelia prác. Po lopate povedané, že pripomienky, upozornenia a konania, ktoré som opísal v otvorenom liste konateľke (klik sem pre prečítanie) na základe pripomienok od občanov mesta, dodávateľov prác, ako aj zamestnancov a bývalých zamestnancov spoločnosti, sa zakladajú na PRAVDE.

Pravidelné sedenia súčasnej Dozornej rady vo veľkej miere napomáhajú pomaličky dať túto spoločnosť do normálneho chodu, ale aj odkrývať ďalšie “veľmi podivné projekty“, ako napríklad zalesňovanie, chata Rakovec atď. Pevne verím, že primátor mesta vymenuje, ako výberovú komisiu pri výbere nového konateľa celú dozornú radu, čo som navrhol a odpoveďou bolo, že to berie na vedomie. Inak by sa dalo usudzovať, že sa znovu ide vyberať konateľ, podľa nejakých dovolím si tvrdiť dohôd a požiadaviek len určitej skupiny. Vážení Dobšinčania, odvolaním konateľky táto “kauza“ určite nekončí. Urobím všetko preto, aby ste boli pravdivo informovaní o výsledkoch vyšetrovania, a aby bolo vinníkom toto konanie zosobnené. Je úplne jedno či túto moju činnosť budú nazývať kampaňou, no Dobšinčania majú právo vedieť, ako sa narába s ich majetkom.

Ján Slovák, poslanec MsZ Dobšiná