Nová webstránka bez zmlúv a faktúr

Stavu mestskej internetovej stránky sme sa venovali už v minulosti. Závery, ktoré sú zrejmé každému pri jej vzhliadnutí sú viac než jasné. No zdá sa, že aj podniky, ktoré mesto riadi si uvedomili potrebnosť kvalitnej prezentácie, ktorú internet ponúka. V týchto dňoch sme si všimli počin najväčšej mestskej spoločnosti Mestské lesy spol. s.r.o, ktorá je v 100% vlastníctve mesta.

Už pri minulej návšteve tejto spoločnosti na Dni otvorených dverí nám pracovníci potvrdili výstavbu novej webstránky, ktorá by mala spĺňať požadované kvality tejto doby. Zamestnanci vtedy nechceli konkretizovať kroky, ktoré by k tomu viedli, no dnes si môžeme na novej adrese www.mldobsina.sk pozrieť finálnu podobu prezentácie firmy.

V prvom rade je veľmi chvályhodné, že k zmene došlo, keďže webstránka je po všetkých smeroch technologicky moderná, farebne veľmi dobre zladená a pokúša sa nezaťažovať návštevníka zbytočnými údajmi. Jediné čo sa môže webstránke vytknúť je opätovné nezverejňovanie zmlúv a faktúr tejto najväčšej spoločnosti, čo aj v minulosti prinieslo mnohé polemiky nad prehľadnosťou a kontrolou jej hospodárenia.

Ako sa pred časom vyjadrila pre náš portál Ing. Vlasta Ruppová, konateľka Mestských lesov „Zákon 546 vošiel do platnosti a bola to dilema všetkých neštátnych lesov, ktoré sú so 100% účasťou mesta. Tento zákon vznikol ako reakcia na tie prostriedky, ktoré sme dostali z Európskej únie.“ Spresnila konateľka a pokračovala.

„Zdroje, ktoré máme sú naše zdroje, ktoré sme dokázali vyrobiť vlastnou činnosťou. Po dohode na združení obecných lesov, ktorých sme členmi sme sa zhodli, že zákon nie je dotiahnutý a nie je tam konkretizovaná sankcia. My zverejníme faktúry, tým pádom aj dodávateľov a ceny, je tam konkurenčný boj. Tie ceny, ktoré my dohodneme môže niekto využiť. My tým vlastne ochraňujeme našich ľudí, aby mali naďalej zamestnanie.“ Povedala Ing. Ruppová čím chcela zdôvodniť nezverejňovanie zmlúv a faktúr spoločnosti a to aj na novej webstránke.

Nová webstránka Mestkých lesov www.mldobsina.sk je ale príťažlivá a nie je jej čo vytknúť. Ako sme sa dozvedeli jej tvorcom je rožňavská firma Inmad Design, ktorej vlastníkom je Marek Adami. Z tejto v skutku dobrej a príťažlivej práce by si mohla zobrať príklad aj oficiálna stránka mesta www.dobsina.sk , ktorá zostáva naďalej neprehľadným a neinteraktívnym bludiskom s nie celkom podareným dizajnom. Taktiež slabá aktualizácia obsahu jej nijako nepomáha.

Foto: Redakcia MD