Nezávislý kandidát na primátora mesta Dobšiná J. Slovák adresuje obyvateľom

Vážení Dobšinčania, pomaličky sa “zvolebnieva“ a tak by som rád reagoval na skutočnosť, že sa niekto snaží o zdiskreditovanie mojej osoby, ako aj našej firmy. Vôbec nemám záujem pátrať po tom, kto stojí za týmito polopravdami, provokáciami a klamstvami. Je zaujímavé, že všetko sú to anonymy, alebo rôzne úsmevné pseudonymy, k čomu sa nie je potrebné ďalej vyjadrovať. To, že som bol trestaný, som nikdy netajil, ani netajím dôvod tejto mojej mladíckej nerozvážnosti. Toto som už uviedol v oznámení o uchádzaní sa o post primátora mesta Dobšiná. Pokiaľ má niekto záujem o podrobnosti môjho prípadu, nech sa páči ma navštíviť, no to sa asi anonymne žiaľ nedá.

Uznesením Okresného súdu v Rožňave zo dňa 30.04.2010 bol po zákonnej lehote môj register trestov zmazaný a podľa § 93 ods. 1 Tr. zák. sa na moju osobu hľadí, ako keby som nebol trestaný, teda mám právo kandidovať na tento post a pokiaľ niekto má kvôli tomuto nejaké morálne zábrany, tak samozrejme to rešpektujem a určite si nájde medzi uchádzačmi vhodnejšieho kandidáta. Táto časť môjho života určite najviac nahráva pokusom o moju diskreditáciu a vyprovokovania ma, ani sám neviem k čomu, preto mi už z tieto neustále anonymné narážky a vyhrážky o zverejnenie kadejakých obvinení vytvárajú na tvári úsmev. Myslím, že ďalej reagovať na túto minulosť z mojej strany nie je potrebné.

Mojou prvoradou snahou je pomôcť tomuto mestu a myslím si, že činy hovoria lepšie ako slová. Cítim sa na to, že “vládzem“, robím a chcem robiť  všetko preto, aby sa nám v tomto meste všetkým žilo lepšie, ľahšie a krajšie. Určite nejdem strácať čas v “hrabaní sa“ v minulosti či už neprajníkov, alebo ďalších kandidátov len preto, aby som čo to našiel a použil proti. Veď položme si otázku, kto je bez viny ? Zaujíma ma budúcnosť, to, čo je pred nami, čo tu necháme naším deťom, pretože minulosť už napraviť ani zmeniť nevieme, aj keď by sme to niekedy urobili veľmi radi. Z minulosti sa treba poučiť a vziať to, čo nás posúva v dobrom ďalej po každej stránke a s tou “zlou“ minulosťou sa treba naučiť žiť, čo niekedy vôbec nie je jednoduché.

Neriešme, čo bolo, čo kto mohol urobiť ináč, lepšie, krajšie … je to strata času. Riešme, čo vieme urobiť teraz, zajtra, napozajtra … riešme to, čo má zmysel, hlavu a pätu. Žiadne sľuby, ale činy! Činy, ktoré vieme dosiahnuť len spoločnými silami. Milí Dobšinčania, voľte cestu dopredu pre naše mesto. Aj keď Vám nejaké dôvody a predsudky bránia uznať mňa, Jana Slováka ako kandidáta na primátora mesta Dobšiná, vyberte si slobodne iného kandidáta , no prosím Vás, vyberajte  takého, ktorý Vás svojím konaním presvedčil, že mu záleží na tomto meste a jeho obyvateľoch. Schválne som napísal slovo presvedčil, pretože sľubovať sa bude určite kadečo, veľa … a všetko.

Ďalej by som veľmi rád vyvrátil dohady a klamstvá, že naša firma CALISTO s.r.o., ako aj moja osoba, nadobudla majetok tak, že rozkráda eurofondy za pomoci politickej príslušnosti a osobným priateľstvom s predsedom nemenovanej politickej strany. Tieto obvinenia sa nezakladajú na pravde! Ja som nikdy nebol členom žiadnej politickej strany ani sa nechystám do žiadnej vstúpiť. To, že poznám viacerých predsedov politických strán, ešte neznamená, že som s každým z nich aj v priateľskom a pracovnom vzťahu. Naša firma a ani moja osoba sa nezaoberá žiadnym externým managmentom, nikdy nepodávala žiadny projekt cez eurofondy a nikdy sa  k žiadnym peniazom z eurofondov nedostala, teda z toho logicky vyplýva, že žiadne autá, motorky, penzióny, chaty atď. … sme si kúpiť z európskych peňazí nemohli.

Nespolupracujeme ani so žiadnymi firmami blízkymi nemenovanej politickej strany, ani s firmami blízkymi členom alebo predsedom týchto politických strán a tak isto nie sme nimi financovaní a nie sú nimi financované ani žiadne naše aktivity. Nemáme voči žiadnej politickej strane ani voči žiadnemu predsedovi záväzky, ani podlžnosti! Naša firma je samostatná a neriadi ju nikto iný ako ja a môj spoločník, ktorým je pán Simonyi. Fungujeme tak, ako každá druhá firma na Slovensku, teda s odretými ušami, s úverom a každodenným bojom o prežitie. Považujem všetky tieto obvinenia  len za ďalšiu cielenú špekuláciu, pravdepodobne s volebným podtextom.

Ján Slovák