Kultúra

Náučné predstavenie o dejinách Slovenska

 

Kde bolo, tam bolo, bola raz jedna malebná krajina. Táto malebná krajina skrývala mnohé poklady, o ktorých však kráľ ani ľud tejto krajiny nemal tušenia… V utorok 4. októbra 2016 Základnú školu v Dobšinej navštívila divadelno – šermiarska kumpánia Tres Companeros so svojím 40-minútovým historicky ladeným náučným príbehom o slovenských skvostoch s názvom Klenoty Slovenska. V predstavení nás traja hlavní hrdinovia previedli významnými obdobiami slovenských dejín – Slovania, turecké nájazdy, stavovské povstania, Jánošík, Ľudovít Štúr.

Žiaci mali možnosť vidieť dobové kostýmy, historické zbrane i šermiarske súboje v humorných divadelných scénkach, zážitkovou formou sa dozvedeli historické fakty a boli interaktívne zapájaní do programu. Predstavenie všetkých zaujalo, miestami bolo tichučko, miestami sa telocvičňou ozýval veľký krik. Najmä naši najmenší sa veľmi strachovali o život kráľa a s údivom, ba veru aj so slzami v očiach sledovali pohadzovanie imitačnej prskajúcej bomby. Veru stálo to zato a žiarivé úsmevy na tvárach detí svedčia o tom, že sa skvele zabavili.

PaedDr. Katarína Sadlowska, Ing. Janka Liptáková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »