Nastala zmena v dobšinskom mestskom zastupiteľstve

V zasadacej miestnosti Mestského úradu sa 14. júla 2016 uskutočnilo v poradí 19. Mestské zastupiteľstvo Mesta Dobšiná, ktoré bolo zvolané pre obmenu v poslaneckom zložení. Mandátu poslankyne sa totiž vzdala PhDr. Eva Mihóková (SDS) z dôvodu nezlučiteľnosti funkcií, keďže sa stala zamestnancom mesta na pozícii odborného garanta komunitného centra.  Do 11 členného Mestského zastupiteľstva bol preto menovaný Ing. Milan Krivanský (KDH), ktorý bol tretím náhradníkom a v samosprávnych voľbách získal 344 hlasov. Po zložení sľubu nového poslanca a slávnostnom uvítaní do funkcie primátorom mesta, Jánom Slovákom menovalo vedenie mesta Dobšiná Ing. Krivanského za predsedu Komisie  pre riešenie sociálnej a rómskej problematiky.

Bývalá poslankyňa PhDr. Mihóková v komisii naďalej zotrvá ako jej členka. Zmeny sa dotkli aj zloženia dozorných rád spoločností Mestské lesy Dobšiná s.r.o. a Podnik služieb mesta Dobšiná s.r.o., kde PhDr. Mihókovú nahradil taktiež Ing. Krivanský, keďže členom dozorných rád sa automaticky stáva každý mestský poslanec. V osobitej komisii nahradí odchádzajúcu poslankyňu ako člen poslanec Juraj Floch. V závere zasadnutia poverilo zastupiteľstvo funkciou sobášiaceho v matričnom obvode Dobšiná poslankyňu Ing. Miriam Vlčekovú.

Text, foto & video: Juraj Karika