Námestie v Dobšinej skrášlil kraslicový strom

Predveľkonočné počasie nám konečne dovolilo ozdobiť dňa 23.marca strom na Námestí baníkov v Dobšinej kraslicami. Centrum voľného času detí a mládeže už niekoľko mesiacov zbieralo kraslice, alebo vajíčka, ktoré deti zdobili rôznymi technikami. Pri zbere kraslíc nám pomohli aj školy a školské zariadenia, napr. Materská škola, Základná umelecká škola, Komunitné centrum atď. Kraslicami tiež prispeli dôchodcovia a obyvatelia mesta. Nazbieralo sa ich tento rok 481, čo je o 84 kraslíc viac ako v minulom roku. Ďakujeme za spoluprácu šikovným chlapcom z Podniku služieb Dobšiná s.r.o., speváckej skupine Dobšinka, za príjemnú atmosféru, škôlkárom za spestrenie akcie a všetkým, čo nás prišli podporiť. Dúfame, že každý kto prejde okolo kraslicového stromu, získa trochu veľkonočnej atmosféry a dobrej nálady. Krásne sviatky všetkým.

Ing. Mária Rybárová