Naši seniori bodovali v Betliari

Dňa 26. júna okresný výbor Jednoty dôchodcov Slovenska rožňavského okresu usporiadal v poradí už tretí ročník športového dňa seniorov. Tohto roku sa podujatie presunulo do Betliara, kde z 19.-nástich existujúcich organizácií sa súťaže zúčastnili organizácie z Vlachova, Gočova, Betliara, Pače, Brzotína, Plešivca, Lipovníka a medzi nimi malo zastúpenie aj naše mesto. Spolu 120 súťažiacich súťažilo v rôznych športových disciplínach.

Za mnohé spomeňme hod granátom na cieľ, hod guľou, kop na bránu, beh, ale aj menej tradičná disciplína hod čižmou. Prítomných na podujatí privítal okresný predseda jednoty dôchodcov Ján Nemčko a slávnostného otvorenia súťaže sa zúčastnil aj starosta obce Betliar Július Farkašovský.

Ako nám priblížil účastník súťaže Pavol Burger, dobšinskí seniori obsadili tohto roku prvé miesto, za nimi nasledoval Betliar a Vlachovo. “Súťaže sa zúčastnilo 20 Dobšinčanov, ktorí ďakujú primátorovi mesta Dobšiná, Karolovi Horníkovi za krásne tričká, v ktorých reprezentovali naše mesto a pani konateľke Mestských lesov s.r.o. Vlaste Ruppovej za poskytnutie avie na túto športovú akciu.“ Dodal účastník podujatia.

Dobšinský oddiel seniorov bodoval v disciplínach: Hod granátom – Jozef Kačala, Dušan Lukáč, hod čižmou – Viera Šmelková, kop na bránu – Zuzana Baštáková a tretie miesto v behu žien obsadila Viera Šmelková. Úspechmi našich seniorov v jednotlivých disciplínach bude mať Dobšiná zastúpenie na   celoslovenskom športovom stretnutí Jednoty dôchodcov Slovenska.  To sa bude konať v Žarnovici, kde náš okres bude reprezentovať Viera Šmelková z Dobšinej a Štefan Kaňúr z Betliara.

Ilustračné foto: Redakcia MD