Nad Dobšinou horela partizánska vatra

Z príležitosti 69. výročia Slovenského národného povstania sa dnes o 19:00 hod. nad Dobšinou, v priestoroch chatovej osady Alweg usporiadalo podujatie určené pre širokú verejnosť. Bola ním partizánska vatra, ktorá mala symbolizovať zápas o slobodu, ale aj nezlomného ducha národa, ktorý sa prejavil počas bojov aj v našom meste. Vatra bola vyvrcholením dnešných osláv SNP, ktoré sa uskutočnili na Troch ružiach, pri pamätníku SNP. To však neprilákalo najmä mladšie ročníky, narozdiel od večernej akcie v blízkosti prírody.

Partizánsku vatru organizovalo Mesto Dobšiná v spolupráci s miestnou organizáciou Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Dobšinej. Hneď v úvode podujatia prítomných privítal primátor mesta Karol Horník (Smer-SD), ktorý vyzdvihol význam SNP aj pre dnešné dni a apeloval najmä na mladých ľudí, aby nezabúdali na históriou svojej krajiny, mesta a toho, čo SNP aj pre dnešný pokojný život znamená.

Po malom občerstvení  sa všetci zúčastnení vybrali na neďalekú lúku, kde už stála pripravená konštrukcia zo smrekového dreva. Na jej slávnostné zapálenie pochodňou sa podujal primátor mesta, Karol Horník.  Oheň sa rozblčal a jeho plamene bolo vidieť zo všetkých strán už z veľkej diaľky, na čo sa prizeralo množstvo ľudí, z ktorých veľkú časť tvorili mladšie ročníky. Dnešnú atmosféru z partizánskej vatry vám prinášame vo forme fotografií a videa pod príspevkom.

{gallery}foto_aktuality/partizanska_vatra{/gallery}

Foto& video: Redakcia MD