Krimi

Na základe našich snímok ich vypátrali

 

Nedávno sme vás informovali v článku s názvom „Neprispôsobivosť sa meria inak“ o dvojici Rómok, ktoré pod vplyvom alkoholu a v prítomnosti dieťaťa označkovali chodník na ulici SNP. Taktiež ich správanie vzbudzovalo verejné pohoršenie na čo sme boli oslovení jedným z obyvateľov.

 

Snímky, ktoré sme zhotovili  so súhlasom jedného z majiteľov nehnuteľnosti, sme následne uverejnili vo vyššie spomínanom článku.  Na ich zverejnenie sa názory značne líšia, v prvom rade ide o ich obsahovú kontroverznosť, ktorá zachytáva výjav pre obyvateľov mesta Dobšiná síce bežný, no v neposlednom rade je stále vnímaný ako isté tabu.

 

Po týchto skutočnostiach sme navštívili Mestskú políciu, kde sme sa otvorene pýtali na naše snímky, ktoré na našom portáli zbadali aj príslušníci polície. „Po prezretí snímok, ktoré priniesol portál Mestodobsina.sk sme začali konanie vo veci znečisťovania verejného priestranstva.  Naše kamery žiaľ túto situáciu nezaznamenali, pretože osoby sa nachádzali mimo ich dosahu.“ Povedali príslušníci a pokračovali.

 

Z obrazových materiálov na stránke bola vypátraná osoba, ktorej bola uložená bloková pokuta za znečistenie verejného priestranstva vo výške 10 eur. „ Z uvedeného vyplýva, že naše fotografie poslúžili na oprávnený postih osôb v priestupkovom konaní. Taktiež materiály odhaľujúce akúkoľvek priestupkovú, alebo trestnú činnosť vždy stoja nad zákonom o ochrane osobnosti.

 

 Pre úplne znenie ale dodajme aj to, že po samotnom fotografovaní sme si pýtali aj zmieňované povolenie od fotografovaných osôb. Nezdalo sa nám ale vhodné v pôvodnom článku  hovoriť o konkrétnom súhlase ktorý síce pozostával jednak z gestikulácie (prikývnutím), ale napokon vyústil v „robte si s nimi čo chcete aj si ich strčte ….“ . Dúfame, že týmto článkom sme polemiku ohľadne oprávnenosti použitia fotografií na našom portáli eliminovali. Na záver ešte dodajme, že obyvatelia mesta sa nemajú prečo báť nahlasovať priestupky či trestné činy. Ako vidieť na našom príklade mestská či štátna polícia si svoju prácu odvádza dobre a uvíta pomoc samotných občanov. 

 

Ilustračné foto: MsP Dobšiná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »